Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2014

Γεια σας παιδια!
πολυ ωραια περασαμε!
εμεις για Πεμπτη 18/12 ειμαστε μεσα.
Για Παρασκευη χλωμο εως πολυ σκουρο καθοτι παιζουμε ή τελοσπαντων δεν ξερω τι θα γινει με τις Παρασκευες μας στο μαγαζι:( αλλα αν δεν παιζουμε θα σας ερθουμε!!

Τι λένε οι υπόλοιποι “συνήθεις ύποπτοι”; Να το βάλουμε και πάλι Πέμπτη, όπως έχουμε συνηθίσει, ή Παρασκευή;

είμαι καχύποπτος με τις συνήθεις μέρες, ας αλλάζει εκ περιτροπής.
επίσης, ένα θέμα είναι να έρθουν και ασυνήθιστοι ύποπτοι την επόμενη φορά.

Θέλετε να το βάλουμε Τετάρτη; Για την Παρασκευή έχουμε ήδη μία ένσταση. Ακούω σχόλια.

Μμμμμμμ…υποψίες με βαραίνουν.Καλή θαρρώ είναι η Τετάρτη.

Η επόμενη μάζωξη του φόρουμ θα γίνει την Τετάρτη, 17 Δεκεμβρίου στο “Όπως παλιά”, στους Αγ. Αναργύρους. Πμ για συμμετοχές σε μένα, παρακαλώ. Ενθαρρύνουμε συμμετοχές υπόπτων, συνήθων ή μη, αλλά και καχυπόπτων και παντός άλλου φίλου - ης ή φίλου - ης φίλου -ης.

και παντός άλλου φύλου;
τελικά γιατί δεν έγινε πσκ να έρθουνε όσοι δουλεύουν πρωινά; τέλος πάντων, άμα δεν μιλάνε οι άμεσα ενδιαφερόμενοι εγώ πάω πάσο.
λογικά θα είμαι, θα στείλω πμ όταν οριστικοποιήσω την παρέα μου.

Δυστυχώς, εγώ πάλι λογικά δε θα είμαι. Όπως είχα πει και στο #330 το διάστημα ημερών που μου είναι πιο εύκολο να παρευρίσκομαι στις συναντήσεις μας είναι Πέμπτη + ΠΣΚ. Δεν ξέρω εάν ανήκω στους συνήθεις υπόπτους, καχυπόπτους κλπ, αλλά όπως και να έχει όσοι και όποιοι πάτε να τα περάσετε καλά! Εμείς οι υπόλοιποι θα αναμένουμε “υλικό”.

Εδώ ρε Νικόλα, ολόκληρος Σαμσών αναγκάστηκε να πεθάνει με τους άλλους φίλους, κι ας μην τους γούσταρε κατά βάθος…

Θυμίζω την μεθαυριανή μας μάζωξη, Τετάρτη 17 Δεκεμβρίου, στο “Όπως παλιά”. Στείλτε και κανένα πμ, να ξέρουν οι άνθωποι στο περίπου.

δυστυχώς δεν είμαι σε θέση να δηλώσω ούτε και για μένα αυτή τη φορά. πάντως επειδή θα είμαι εκεί γύρω θα κοιτάξω να περάσω έστω και αργά, έστω και για λίγο.

εμεις εχουμε ηδη πει οτι θα ερθουμε:)
θα ειμαστε εκει 21.30!!!

Βίντεο από 2 κάμερες που τραβούν την ίδια στιγμή από διαφορετικές γωνίες και ήχος, από τις κάμερες και ενός mp3 recorder, όλα τουρλού τουρλού.

//youtu.be/mI56u8-VIzU

Με πολεμάς μπαμπέσικα,
και ντούμπλε φας μας βάζεις
καλό προφίλ σου έδωσα
μα συ το άλλο βγάζεις

Στην πιάτσα που μεγάλωσα
τις κάμερες τις σπάνε
άσε λοιπόν τις μηχανές
γιατί δε σου περνάνε.

Γιατί θʼ αρχίσω πια κι εγώ
φωτοσοπιές να κάνω
στο καραφλό κεφάλι σου
τρίχες θε να σου βάλω.

Ο στιχουργός, είναι και αυτός ανώνυμος και προ λογοκρισίας;

ο χμ, εμ, πολυγραφότατος “όπου σταθείς κι όπου βρεθείς πρέπει να τά’χεις (καλά με τον) μάτσα”…

Άντε λέω, για να μαζευτούμε…
Nίκο, μην περάσεις πολύ αργά και έχω φύγει :-). Πάρε την παρέα και ελάτε να περάσουμε φίνα!!!

Ε όχι ρε γμτ. Τώρα που θα λείπω εγώ θα έρθει ο admin;
Αυτό είναι ατυχία! Ελπίζω κύριε διαχειριστά να σας πετύχουμε σε μια επόμενη συνάντηση …

Αυτά που λες Νικόλα μου
τα έχουν πει και άλλοι
Την έμμετρη στιχουργική
ας την για τον μπακάλη.

βρε πέτρο φίλε μου καλέ
δε φταίω σου το λέω:
αν κλέβει ο μάτσας από με
δεν ωφελεί να κλαίω

όσο για την καράφλα μου
όλο και μεγαλώνει
κι όταν φτάσω τα χρόνια σου
σαν γλόμπος θα θαμπώνει

ο τεχνικός συντήρησης
πολύ συχνά μας βλέπει
μα οι ακριβοθώρητοι
κι αυτοί να’ρθουνε πρέπει

θα’ρθω λοιπόν για χάρη σου
γιώργο αδμίνορα μου
πώς χαίρονται να σε θωρούν
τα ματοτσίνορά μου!

κι αφού καλά εγλύψαμε
την όλη ιεραρχία
λέμε την καληνύχτα μας
γαμώ την κενωνία