Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2014

μίλησα με το μανταλάκι, και για καθημερινές έχει θέμα με την μουσική -αν και χτες παίζαμε μέχρι τις 4 ελέω γενεθλίων! αν όμως μαζευτούμε κάποιο μήνα κυριακή μεσημέρι, παραμένει στις επιλογές μας.

Λοιπόν, Κορομηλάς, Αγ. Παρασκευή;

αν δεν μας αποκαλύψει ο στράτος την πρότασή του, ή δεν προτείνει κάποιος κάτι άλλο, μένουν κορομηλάς και έξι αδέρφια. μέσα για ό,τι πείτε.

Δεν ξέρω πότε θα μπει ο Στράτος και αν θα δει την ανάρτηση, για αυτό απαντάω εκ μέρους του, μια και μιλήσαμε σχετικά. Παίξαμε μαζί στο μαγαζί αυτό και λόγω χώρου δεν είναι κατάλληλο για τη μάζωξη. Οπότε μένουμε στις υπόλοιπες επιλογές.

οκ, πάει κι αυτό. απ’ό,τι θυμάμαι είχες εκδηλώσει μια προτίμηση στον κορομηλά, τί λετε και οι υπόλοιποι να πούμε για εκεί τελικά;
χαιρετίσματα στον στράτο!

Δεν έχω κάτι ιδιαίτερο με Κορομηλά. Απλά μου αρέσει καλύτερα από τις διαθέσιμες επιλογές. Αν υπάρχει άλλη πρόταση, μέσα είμαι.

Κορορομηλας το λοιπο??
που ειναι???

Μισό, παιδιά! θέλω πρώτα να μιλήσω μαζί τους, να βεβαιωθούμε ότι δεν έχουν πρόγραμμα εκείνη τη μέρα. Έπαιρνα από νωρίς το βράδυ τηλέφωνο και δεν το σήκωναν, άφησα μήνυμα, θα δούμε τελικά αύριο τι θα γίνει.

Έλειπε, φαίνεται, ο ιδιοκτήτης και δεν έψαχνε και τα μηνύματα, τέλος πάντων… είμαστε εντάξει, Πέμπτη 20 Νοεμβρίου. Λεπτομέρειες εδώ. Παρακαλώ πμ για συμμετοχές.

μέσα, άνευ απροόπτου όπως πάντα. θα στείλω πμ όταν (και αν) συγκεντρώσω παρέα.

Για να δούμε. Θα τα καταφέρω αυτή τη φορά;

Μέχρι στιγμής έχω ελπίδες να έρθω κι εγώ (σε περίπτωση που δεν μπορούσατε να κοιμηθείτε το βραδυ…) μακάρι να τα καταφέρουμε και να ανταμώσουμε όσοι περσσοτεροι

άντε να μαζευόμαστε!

Σε ποιον να στειλω μηνυμα για συμμετοχη? Θα ειμαστε 2 ατομα!!!

Μηνύματα για συμμετοχή (μόνο για την επερχόμενη μάζωξη) σε μένα, παρακαλώ.

Υπενθυμίζω ότι την Πέμπτη έχουμε μάζωξη! Στείλτε και κανένα μήνυμα να ξέρει και ο ταβερνιάρης τι περίπου γίνεται!

Μεσα κι εγω.
Τι ωρα ;

κατά τις 9 οι πρώτοι, οι υπόλοιποι όποτε προλάβουμε. σε 19 ώρες θα είμαι εκεί!

Θα σας κόψουμε τα επιδόματα με τέτοιες κοπάνες…

να μου κόψετε και το επίδομα καφετζόπουλου, γιατί επειδή θα έρχομαι κατ’ευθείαν από ιδιαίτερα θα έχω μόνο κιθάρα-μπαγλαμά μαζί μου.
η αλήθεια είναι στις μαζώξεις συνήθως υπάρχει περίσσεια μπουζουκιών του μάστορα, αλλά το δικό μου το λατρεύω αλλιώς…