Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2014

Giotto, νομίζω κανείς δεν είχε κανένα παράπονο με τους τόνους, ούτως ή άλλως δεν θα χαλάσεις τη φωνή σου για να το γυρίσεις σε αντρικούς τόνους! Η συνοδεία του πιάνου ήταν καταπληκτική και η φωνή σου ακόμη καλύτερη! Κι εμείς νομίζω χαρήκαμε πολύ που σε είχαμε στην παρέα μας.

συγχαρητηρια ! εισαι πολυ καλος

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 18:41 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 18:34 —

καλη συνεχεια να εχεις…!!

Alexcr ευχαριστώ! Είπα αυτό για τους τόνους φιλε χιτζακιαρ επειδή το ανέφερε ο Αlexcr:)
Liga rosa ποιος είναι ο βασιλικός;)?
Σκέφτομαι πάντως να κάνουμε μια μάζωξη αφιερωμένη στον Σκαρβέλη,εσείς τι λέτε???

Λίγο δύσκολο να μην βγούμε εκτός θέματος αν το κάνουμε όπως προχθές!!! χαχα! Αλλά μου αρέσει η ιδέα… (μην ζηλέψουν όμως μετά και οι άλλοι βλέπε Μάρκος, Τσιτσάνης κτλ και μετά βαρεθούμε να κάνουμε αφιερώματα!!! :))

σιγα μη βαρεθουμε!μονο Σκαρβελης!!!

Αυτά είναι!! Θυμήθηκα τον κωδικό μου μετά από κάποια χρόνια :slight_smile:
Συγχαρητήρια για όλους για την οργάνωση και την επιτυχή συναυλία που δώσαμε
προς τέρψιν μας. Εις το επανιδείν!!!

να’σαι καλά άλεξ, αλλά πού το είδες; στο βίντεο λόγω γωνίας λήψης η κιθάρα καλύπτεται από το πιάνο. χαλάλι όμως, γιατί βγαίνει μπροστά το μπουζούκι -όπου κεντάει ο γιώργος στον καφετζόπουλο!
βασικά, ο βασιλικός είναι ο μάρκος! η περιγραφή και τα σχόλια απλά τραγικά…
ας αφήσουμε τις μαζώξεις για να ξεδίνουμε, τα αφιερώματα είναι άλλη ιστορία. μην κοιτάς εμείς που δεν χάνουμε καμία, άλλοι έρχονται μια φορά τον χρόνο.

Δεν το βρίσκω κακή ιδέα

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 04:17 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 04:16 —

Ούτε κι αυτό
Μάλιστα θα έλεγα να προετοιμαζόμαστε και σε συνεννόηση μεταξύ μας και να δουλεύει ο καθένας κάποια τραγούδια που θέλει να πει, ώστε το αποτέλεσμα να είναι καλύτερο.
Ακόμα μια ιδέα είναι να βιντεοσκοπούνται οι συναντήσεις και να ανεβαίνουν στο youtube, ώστε να μάθουν τι είναι το ρεμπέτικο και άλλα νέα παιδιά και να ασχοληθούν αν τους αρέσει.

Καλημέρα…Μήπως γνωρίζει κανείς τι έχει γίνει με τα δυο μπουζούκια του Στάμκου? Ευχαριστώ…

τάσο, βλέπεις ότι εδώ ασχολούμαστε με τις μαζώξεις και μάλλον δεν έχουμε ιδέα για την πρόοδο των μπουζουκιών. μπορείς να ρωτήσεις απευθείας τον κ.στάμκο στο σχετικό θέμα.

Τα μπουζούκια τα έχει ο admin όπως ξέρω, και όχι ο κος Στάμκος.Δεν έχει γίνει επίσημη μάζωξη του φόρουμ για να κληρωθούν.Υπάρχουν παλαιότερες αναρτήσεις γι αυτό το θέμα,και δεν έχει αλλάξει τίποτα,άρα νομίζω ότι ισχύουν ακόμα.

μπραβο στον admin!!!θα παιζει με το δικο του μπουζουκι και με τα 2 του Στάμκου…

Σχετικά με την παραπάνω πρόταση, για αφιερώματα σε συνθέτες, έφτιαξα μια φόρμα που μπορεί να συμπληρώσει ο κάθε ενδιαφερόμενος. Η φόρμα είναι εδώ και όποιος θέλει μπορεί να τη συμπληρώσει. Όλες οι καταχωρήσεις καταγράφονται σε αυτό το φύλλο και μπορεί να τις δει όποιος θέλει. Για κάθε τραγούδι που θέλει να πει κάποιος θα πρέπει να κάνει ξεχωριστή καταχώρηση. Δηλαδή αν θέλει να πει 3 τραγούδια θα συμπληρώσει τη φόρμα 3 φορές. Αυτό δεν είναι δύσκολο, αφού οι browsers κρατάνε συνήθως τα στοιχεία που συμπληρώνονται την πρώτη φορά. Οπότε Θα συμπληρώνονται μόνο τα στοιχεία που θα είναι διαφορετικά από την πρώτη καταχώρηση.

Τα μπουζούκια αυτή τη στιγμή τα έχει ο κύριος Στάμκος. Όταν μας τα στείλει θα προχωρήσουμε στην διαδικασία.

Φίλε alexcr διακρίνω μια τάση για ειρωνεία ή μου φαίνεται; Λίγο καλή διάθεση δεν βλάπτει…μην γκρινιάζουμε…

Φίλε Πέτρο, εδώ διαφωνώ μαζί σου. Δεν μου αρέσει αυτή η πρωτοβουλία.
Η κάθε μάζωξη πιστεύω πως πρέπει να έχει χαλαρό και αυθόρμητο χαρακτήρα. Ούτε αιτήσεις, ούτε καταχωρήσεις, ούτε αποκλειστικότητα τραγουδιών…
Αν γίνει αφιέρωμα σε ένα συνθέτη (αυτό είναι ωραία ιδέα, η οποία θα ήταν ίσως ακόμα καλύτερη εάν ήταν “μάζωξη με έμφαση στο έργο του Σκαρβέλη”), όποιος θέλει ας κάτσει να μελετήσει όσα πιο πολλά τραγούδια μπορεί και να συμμετέχει ελεύθερα σε όσα θέλει.

Δεν το έθεσα θέμα αιτήσεων και κατοχύρωσης τραγουδιών. Μόνο ενημέρωσης για το τι θέλει να παίξει ή να τραγουδήσει ο καθένας, ώστε να προετοιμαστεί όποιος θέλει από τους συμμετέχοντες, ώστε να υπάρχει καλύτερος συγχρονισμός στα παιξίματα. Ούτε υποχρεωτικό είναι ούτε δεσμευτικό, αν συμπληρώσει κάποιος τις επιθυμίες του, ότι θα παιχθούν τα τραγούδια ή ποιος θα τα πει.

Συγγνώμη δια την ένσταση, δεν είχα καταλάβει καλά.

οχι δεν ειναι ταση για ειρωνια ειναι ταση για …χιουμορ!!!
χιουμοριστικα το ειπα αλλα στον γραπτο λόγο υπαρχουν αυτες οι παρερμηνειες

PeVen, αν και ωραία ιδέα και πρωτοβουλία, μήπως χάνεται λίγο ο αυθορμητισμός που δίνει την μαγεία σε αυτές τις μαζώξεις;;

χαχα εγω εγραψα το “ειμαι τεχνιτης ξακουστος” (κολλημενη!)