902: Αφιέρωμα στο Μπουζούκι

Από σήμερα (10/01) και για τρία τουλάχιστον Παρασκευοσάββατα στις 23:10-24:000, θα παίξω ένα συνοπτικό αφιέρωμα στο μπουζούκι, από αρχές του 20ού αιώνα ως το '50-'60.
ΑΝ

ΥΓ. Μάγκες, πρώτη φορά αναφέρω εκπομπή μου στο forum και δεν το κάνω για διαφημιστικούς λόγους. Απλώς νομίζω ότι είναι μια καλή ευκαιρία για τους φίλους που δεν έχουν πολλή “ιστορική” πληροφόρηση για το ρεμπέτικο να πάρουν μια γεύση (στο μέτρο βέβαια των δυνατοτήτων μου).

Ωραίος. Στα 90.2 FM να συμπληρώσω…
Ομως: “10/01” (Δέκα Ιανουαρίου) ?
Κάτι δεν πάει καλά.

Ari, xairomai eilikrina pou stin Afstria den yparxei periptosi na akouei kaneis opoiadipote ekpompi sou.

Mou ftanoun oi flyaries sas edw sto Foroum gyrw apo to agapimeno sas thema. I idea na tis akouso kai mesw radiofwnou mou prokalei aidia.

Michael

Tora ti petagese re tsoutseki
Rotise kanis tin gnomisoy
A’paratamas ysixoys kai min bromizis ta poster
KSE-KO-LA

Κυανέ, απολύτως δίκιο έχεις, κανένας δε ρώτησε τη γνώμη μου - αλλά:

  • Δημόσιος χώρος είναι το Φόρουμ και έτσι επιτρέπεται η ελεύθερη έκφραση γνώμης ακόμα κι αν δεν έχω την σχετική έγκριση του Α ή του Β ή του Γ.

  • Μήπως ο ʼρης Νικολαΐδης εκφέρει την γνώμη του μόνο όταν τον ρωτώ εγώ;

Σου υπόσχομαι όμως:
Δε θα γράψω ούτε άλλο ένα posting σε αυτό το thread γύρω από το εν λόγω θέμα (τις εκπομπές), αρκεί να μην το προκαλέσετε εσείς. Τη γνώμη μου είπα - για μένα τελείωσε η υπόθεση.

Michael

Mixalakh den pas na Breis kanan euswmo kai trixwto andra na to ylenthseis liyaki opws $ereis esu kai na sou kateBoune liyo ta yrada yiati exeis $esalwsei kai $efwnizeis san karaka$a?
Stauros

Ναι ρε Κώστα… 19/01 είναι.
Οσο για τον Αυστριακό… πάλι λάθος έκανε. Ο “902 Αριστερά στα FM” εκπέμπει (και) δορυφορικά.
ΑΝ