Sealabs - Δεν λειτουργεί

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει με το sealabs και δεν κατεβαίνει;

Επισημα ο Μακης μου ειπε αποψε οτι απο καιρο ηθελε να το κατεβασει για καποιο διαστημα για να κανει καποιες αναβαθμισεις …

Ο λογος ειναι αλλος … χθες υπηρξαν καποιες εντονες διαφωνιες μεταξυ μελων και του ενος αντμιν, με αφορμη καποιο ποστ που καποιος διαμαρτυρηθηκε για κατι που ειπωθηκε στο τσατ …

Σας φωτισα …

το site:http://rebetiko.sealabs.net ηταν για μένα μια πρόσφατη ανακάλυψη , που πολυ με χαροποίησε γιατί βρήκα σε αυτό αρκετα τραγουδια που έψαχνα! κατέβασα μερικά …αλλα πριν προλάβω να χαρώ το site εκλεισε για επισκευή!
Ξέρει κανείς λεπτομέρειες?
Μηπως δεν είναι κατι προσωρινό,αλλά όπως μου είπε κάποιος φίλος μπορεί, λόγω της ελεύθερης πρόσβασης στα mp3, να έχει προβλήματα σοβαρά (νομικά) και να μην ξαναανέβει?

την ιδια απορία έχω και γω! τελικά όμως θα ξανανέβει ή μας τελειωσε οριστικά?:106:

Φιλε gilakis να χτυπησουμε ξυλο δυνατα για αυτο που αναφερεις …
Αλλωστε μπορω να σου αραδιασω καμμια 10ρια EΛΛΗΝΙΚΑ WEB SITES οπου
γινεται διακινηση μουσικης τζαμπα = δωρεαν και αμα εχεις ορεξη μπορεις να αποκτησεις το 80 % της ελληνικης δισκογραφιας σε 3-4 μερες !!! Το sealabs τους πειραξε ;;

Νεωτερα δεν εχω απο πλευρας Μακη, δε μου σηκωνει το τηλ. και λογικο θα τον παιρνουν καμμια 200ρα-300ρα την ημερα … Στην επικοινωνια που ειχαμε εκ του συνεγγης πριν μια εβδομα μου ειπε οτι δεν του πολυαρεσε η απαντηση μου πιο πανω … (10.01.07) αλλα και τι να κανα … διορθωση ;;
Οντως καποιοι παρεξηγηθηκαν εκει μεσα και επειδη μεσα σε αυτους ηταν ο εταιρος αντμιν Κωστας, δεν ξερω τι εξελιξεις υπαρχουν. Γνωμη μου -αν και δε μου πεφτει λογος- οτι στο σαιτ θα επρεπε να υπαρχουν 3-4 εμπιστοι Moderators ωστε να αποφευγονται οι κακοτοπιες απο το θαρρος που παιρνουν ορισμενοι καποια δυσκολα απογευματα ή βραδυα … ολοι μας εχουμε τις στραβες μας …

Αυτα … και πιστευω οτι καπως δικαιουμαι κι εγω να ομιλω γιατι ειτε απ’ευθειας ειτε μεσω τριτων εχω ανεβασει καμμια 30ρια σπανια, δυσευρετα και διαμαντια ρεμπετικα. Η προθεση μου ηταν να ανεβασω καμμια 40ρια ακομα ,αλλα βλεπω οτι πολλοι δεν εκτιμουν τα ανεκτιμητα αυτα δωρα και δε μιλαω για τους αντμινς βεβαια, θεωρωντας αυτονοητο καποιος που εχει κατι σπανιο να το ανεβασει ντε και καλα !!

[quote=“yiorgosv,post:5,topic:6283”]

Άν δε σου κάνει κόπο θα ενδιέφεραν τα site αυτά. Άν μπορεις μας δίνεις τα φώτα σου.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Άν δε σου κάνει κόπο θα ενδιέφεραν τα site αυτά. Άν μπορεις μας δίνεις τα φώτα σου.Ευχαριστώ προκαταβολικά.[/quote]

Κι εμένα θα με ενδιέφεραν τα συγκεκριμένα sites… Το sealabs ήταν ανεκτίμητος θησαυρός!!! Παράδεισος!!! :106:

Ο Μακης χθες βραδυ επαιξε με τους Γιαβας Χαβας εδω στα Χανια, σε μια εκδηλωση για ενα στρατοπεδο που ο λαος των Χανιων θελει να μην τσιμεντοποιηθει και να γινει παρκο. Για την ιστορια μετα παιξαμε κι εμεις με το σχημα του Λεωνιδα Λαινακη κισαμιτικα συρτα με λαουτο, παραδοσιακα και ταμπαχανιωτικα με μπουλγαρι.
Μου ειπε οτι το σαιτ αναβαθμιζεται ριζικα ενω ο ιδιος εχει πολλα διαβασματα λογω μεταπτυχιακου ενω ο Κωστας παει απο πολη σε πολη στην Αγγλια και ως εκ τουτου θα χρειαστει κι αλλος χρονος μεχρι να ξανανεβει το σαϊτ.
Σε παραινεση μου να ανεβασει τα μπ3 τουλαχιστον στο υπαρχον, μου ειπε “θα μπορουσα να τα βαλω σε ενα Ftp και να τα παιρνουν ολοι” αλλα προτιμα να γινουν ολα μαζι στη νεα μορφη του σαϊτ.
Υπομονη λοιπον και οσοι εχουν πληρες αρχειο ας τα ανεβασουν αυτοι σε ενα ftp. Εγω εχω κατεβασει απο κει τα απολυτως απαραιτητα, δλδ οσα μου ελειπαν και ουτε …