Η ζωή, η ζωή εδώ τελειώνει

I’ve been searching for a song longtime now, and I’m not sure of the title, nor the singer, but I know somewhere in the song the singer sings this: “H zoi, H zoi edo telioni …” (Life, life ends here) I know it’s an older song but can someone plz help me out.

The songs name is “Vrechei fotia sti strata mou” (something like ‘fire is raining on my path’).
Lyrics by Lefteris Papadopoulos and music by Mimis Plessias. Singer was Stratos Dionisiou.
Lyrics (in Greek):

Βρέχει φωτιά στη στράτα μου
φωτιά που μ’ έχει κάψει
Για τα φτωχά τα νιάτα μου
κανένας δε θα κλάψει

Η ζωή, η ζωή εδώ τελειώνει
(“H zoi, H zoi edo telioni” )
σβήνει το καντήλι μου
κι η ψυχή, η ψυχή σαν χελιδόνι
φεύγει απ’ τα χείλη μου

Κύμα πικρό στην πλώρη μου
και τα πανιά σκισμένα
Ούτε αδελφός αγόρι μου
δε νοιάστηκε για σένα.

Kostas

THANK YOU ! ! ! Because of your help I finally found it, thank you so much KK! And thank you too Vryopolitis, but I searched for it under the title KK gave me and found it almost imediately. Tnx anyways.

γαμώ την ψηφιακη τεχνολογία!

το τραγούδι το είχα σε mp3 σε ένα CD, μαζί με πολλά άλλα τραγούδια… εκεί που πήγα να το αντιγράψω στο σκληρό δισκό, μου βγάζει το μήνυμα «ο υπολογιστής δεν μπορεί να αναγνωρίζει το cd»! … αμα καταφέρω να το «σωσω» θα σου το στειλω… αλλιως, το έχασα κι εγω…

μπορεις ομως να το βρεις ευκολα στο ιντερνετ… στο kazaa το ειχα βρει, κανε search “Dionysiou Stratos”