Δυνατότητα εγγραφής & σύνδεσης μέσω Facebook

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι πια υπάρχει η δυνατότητα εγγραφής & σύνδεσης στο Ρεμπέτικο Φόρουμ μέσω Facebook!

Πιο συγκεκριμένα, αν έχετε ήδη λογαριασμό στο φόρουμ, μπορείτε στην αρχική σελίδα να πατήσετε “Σύνδεση” και από εκεί να πατήσετε “μέσω του Facebook”.

Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό στο φόρουμ, μπορείτε στην αρχική σελίδα να πατήσετε “Εγγραφή” και από εκεί να πατήσετε “μέσω του Facebook”. Στη συνέχεια θα σας οδηγήσει το σύστημα μόνο του για να ολοκληρώσετε την διαδικασία της εγγραφής.

Με την εγγραφή/σύνδεση μέσω Facebook, δεν χρειάζεται να θυμάστε διαφορετικούς κωδικούς για το Facebook & το Ρεμπέτικο Φόρουμ, αλλά μπορείτε να συνδεθείτε μόνο με τον κωδικό του Facebook.

Ελπίζουμε αυτή η δυνατότητα να βελτιώσει σημαντικά την εμπειρία σας στο Ρεμπέτικο Φόρουμ. :smile:

Εκ της διαχειρίσεως.

Υ.Γ: Προσεχώς θα υπάρξει δυνατότητα σύνδεσης και εγγραφής στο Ρεμπέτικο Φόρουμ και μέσω Google. :wink:

3 «Μου αρέσει»

μακάρι να διευκολύνει αυτή η σύνδεση να έρθει περισσότερος κόσμος στο φόρουμ!
μόνο μην καταντήσει το φόρουμ σαν το φέισμπουκ, όλο χαβαλέ/τσακωμούς και λάικ αντί για διάλογο και κατάθεση απόψεων και στοιχείων.

1 «Μου αρέσει»

Το ότι υπάρχει μια οδός για να συνδεθείς στο φόρουμ μέσω του Facebook, δεν σημαίνει ότι θα φέρει μαζί και τα άσχημα του Facebook. Το φόρουμ έχει τον δικό του χαρακτήρα και η σοβαρότητα των συζητήσεων νομίζω εμπνέεται και στα καινούργια μέλη.

Παρ’ όλα αυτά, εδώ είμαστε ολόκληρη η κοινότητα και οι διαχειριστές - συντονιστές αλλά και εξίσου τα μέλη, για να κρατάμε το επίπεδο υψηλό και να δίνουμε το καλό παράδειγμα στα νέα μέλη του Φόρουμ μας.

5 «Μου αρέσει»

2 αναρτήσεις διαχωρίσθηκαν σε ένα νέο νήμα: Ρεμπέτικο Φόρουμ και group στο Facebook

Τα μέλη της ομάδας του Ρεμπέτικου Φόρουμ μέσα στο φέις μπουκ, κινούνται υποδειγματικά,
συμμετέχουν, επικοινωνούν, λειτουργούν με ευγένεια και περνάμε όλοι όμορφα και ειρηνικά.

1 «Μου αρέσει»

συγγνώμη αν προσέβαλα κάποιον, μιλούσα γενικά για το φβ και όχι για τα μέλη της σελίδας του φόρουμ.

2 «Μου αρέσει»

Κανέναν δεν πρόσβαλες Νικόλα και δίκιο έχεις, ναι συμβαίνουν και τέτοια, αλλά ίσως τα μέλη του φόρουμ που συμμετέχουν, σέβονται τον κόπο και το κλίμα, οπότε κρατούν και την ομάδα ψηλά… !!

5 «Μου αρέσει»

Ενημερώνουμε τους φίλους ότι πια υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης & μέσω Google.

Περισσότερα εδώ:

1 «Μου αρέσει»