Chat στο φόρουμ; (2007)

:090: :090:

Πώς λειτουργεί, παιδιά;
:085:

Εύκολα και απλά: πάτα το σύνδεσμο και… chat!:slight_smile:

Το φοβάμαι ρε παιδιά το chat… :080: Τα μηνύματα είναι άμεσα, χωρίς τη δυνατότητα επεξεργασίας… μην το γρουσουζέψω, ελπίζω να μην χαλάσει το forun.

Δεν είναι υποχρεωτική η συμμετοχή…
Εξάλλου, είπαμε, είναι σε “πιλοτική” φάση για να δούμε πως θα πάει.

Ναί και τελικά άλλο είναι το ένα και εντελώς άλλο το άλλο.

Η επιφύλαξή μου είναι ως προς τις άμεσες “εν θερμώ” απαντήσεις, που μπορεί να δημιουργήσουν εντάσεις και διενέξεις…:112: Θα πρέπει η διάφοροι θερμόαιμοι πριν μιλήσουν να επεξεργάζονται στο μυαλό τους αυτά που θα πουν στο chat, για τη διαφύλαξη της κοινωνικής ειρήνης και συνοχής του forum. Ο Θεός (και ο Theos) μαζί σας, Αμήν!

κοντοχωριανε Θε(ί)ο, συμφωνω μαζι σου…Και λιγα λες…Εχουμε να δουμε πολλα “νόστιμα” με το chat καθοτι ως γνωστοι Ελληναραδες δεν νομιζω να αντεξουμε(απο παλαιοτερες εμπειριες)τον πειρασμο του αμεσου διενεργού αλληλοφαγωματος :slight_smile:

Και φυσικά, ως γνωστοί Ελληναράδες κάνουμε αρνητική κριτική σε κάτι πριν καν το δούμε στην πράξη…:240:
Μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι, αν δεν ξέρουμε να επικοινωνήσουμε το chat μάς φταίει;

Μη είσαι άδικος μαζί μας ρε Webμάστορα, :106:από μέρους μου ούτε άρνηση ούτε καμία κριτική διατυπώθηκε… απλά διατύπωσα ανησυχία και ευχή να πάει καλά!

μαλλον παραβλεψατε να διαβασετε το (απο παλαιοτερες εμπειριες) αγαπητε webmaster.όσο για το “μεγαλα παιδια” παλι (απο τις ίδιες παλαιοτερες εμπειριες) εχω να πω ότι παρατήρησα ενα είδος μαζικού παλιμπαιδισμού (στον οποίο μήτε εγώ αντιστέκομαι) σε τετοιου ειδους επικοινωνίες μεταξύ χρηστών.τελος παντων, ας κρινει ο λαος τα περι chat…

Διορθώστε το ύφος σας αγαπητέ huzzam.
Προσθήκη δυνατότητας κάναμε στο Φόρουμ, όχι διαγραφή. Σιγά το μέγα θέμα…

theos1960: Η “νεκροψία” θα δείξει… :slight_smile:

προς αποφυγη παρεξηγησεων ως προς το αρχικο μου σχόλιο:

i)δεν ηθελα να θιξω ουτε τη δουλεια που εγινε -και μπραβο που φτιαξατε κατι καινουριο για να μη γινομαστε αδικοι-ουτε μαλλον να καταφερθω εναντιον καποιου εκ των δημιουργων.ενδεχομενως να προληφθει κατι αρνητικο(το οποιο δεν θα ηθελα να γινει και στο forum).

ii)φυσικα και μπορει ο καθενας να μη συμμετεχει αν δεν επιθυμει αλλά δεν νομιζω πως καποιοι “ανυποψιαστοι” μπορουν να προλαβουν μια τετοια πιθανή κατασταση και ισως να επηρεαστει η εικονα που σχηματιζεται για τον καθενα μέσα στα τυπικα πλαισια του forum.

επισης,νομιζω υπαρχει συμπνοια με το υφος που θελατε/αφησατε να προσδοθεί στις απαντησεις σας,webmaster.αν διορθωθεί κατι στη σκεψη μου ή στο δικο σας ύφος(δεν ξερω που ακριβως σφάλλω),τοτε δεν εχω λογο να το υιοθετώ πιά.

Κι εμένα μου είναι γνώριμες αυτές οι εμπειρίες!!
άντε και καλά κρασα!!!

Πάντως θα είμαι καθημερινός θαμώνας μια και δεν έχω τίποτα άλλο να κάνω!!!
Δίνω την θετική μου ψήφο :slight_smile: στο ΤΣΑ Τ, διότι κάποιον θα βρω κάποια στιγμή μέσα να ρίξω καμιά πενιά-καλημέρα!!!

Αν και δεν μπορώ να παρακολουθήσω τη συλλογιστική σας πορεία, αγαπητέ huzzam, θα ήθελα να ανατρέξετε στο προηγούμενο post μου και να διαπιστώσετε ιδίοις όμμασι ότι έκανα παράθεση των γραπτών σας και απλώς αναπαρήγαγα τους λεκτικούς σας ακροβατισμούς.
Παρόλα αυτά, δέχομαι το καλόπιστο των προθέσεών σας, με την ελπίδα ότι αυτή η νέα δυνατότητα θα αποτελέσει προαγωγό του καλού κλίματος που επικρατεί στο φόρουμ και με την πεποίθηση ότι θα συμβάλλετε ενεργά κι εσείς προς αυτή την κατεύθυνση, μιας και αυτή τη στιγμή σας βλέπω συνδεδεμένο στο chat που καταψηφίσατε.

Έστω…

Ναι,αμάρτησα για την περιέργειά μου ειναι η αλήθεια.Θέλω κ εγώ την επιβεβαίωση μου παρόλα ταύτα όπως πολύς κόσμος(συμφωνείτε webmaster; ).Ξεχάσατε όμως να αναφέρετε και τα δεκάδες μηνύματα που πληκτρολόγησα στην πολύωρη συμμετοχή μου στο chat.

Παρόλα αυτά,ας ειμαι εγω ο λάθος όμως στον προβλεπόμενο τρόπο χρήσης της νέας δυνατότητας του forum που όχι μόνο καταψήφισα ,αλλά κραταω την μια ηρωικη αυτη ψηφο μοναχός.Μακάρι να χρησιμοποιηθεί για καλό(κυρίως) και έτσι θα μεταπεισθώ κ εγώ ο τελευταιος των Μη-ικανών (να το δεχτούν).Καλη συνεχεια στο καινουριο αποκτημα του site.

Είσαι ωραίος, μη ζορίζεσαι… :slight_smile:

Στην πράξη θα φανεί τι θα γίνει τελικά. Θα τα πούμε και στο chat. :089:

μια χαρα ειναι το chat:088: :085: :084: :110:

οψόμεθα…:241:

Πωπω… Τι εντύπωση έχουμε δημιουργήσει οι παλιότεροι!
Εχει φοβηθεί το μάτι των “νέων” ! Καλέ, δε δαγκώνουμε !!!
Δεν ξέρετε τι λέει ο λαός;
“Σκυλί που γαβγίζει δεν δαγκώνει”…

Μάστορα :
[b] Δεν φτιάχνεις να μπαίνουμε με νέο νικνέιμ στο τσατ και όχι με του φόρουμ;

[/b] Θα φτιάξω πχ ένα ΛΕΪΛΑ και θα’μαι το καλύτερο κορίτσι…
Κι έτσι :

  1. Δεν θα “φοβούνται” να μπαίνουν
  2. Θα είμαστε φίλες με την Ειρήνη (χωρίς να ξέρει με ποια κάνει παρέα)
  3. Θα έχουν όλοι να το λένε, για εκείνη τη Λεϊλά και τις άλλες φιλενάδες της : “Γλώσσα έχουν και μιλιά* δεν έχουν !”
  • μάλλον, καλύτερα σημειώσατε: μηλιά

Το ενδιαφέρον στο φόρουμ είναι τα ειδικά θέματα όπου ο καθένας παραθετει τις θεσεις και απόψεις του. Στην περίπτωση του chat πιστεύω πως θα λειτουργήσει αρνητικά αποδυναμόνωτας το ενδιαφέρον από τα διάφορα θιγόμενα θέματα και αλλάζοντας το χαρακτήρα του φόρουμ. Όμως ας γίνει μια δοκμή μιας και υπάρχει ενδιαφέρον για κάτι τέτοιο και βλέπουμε όλοι μας πως θα πάει.