CD με σπάνια κομμάτια (για μένα τουλάχιστον)

Χτες ψαχνοντας κατι στο Google επεσα πανω σ’ενα Link (musical.gr)το οποιο site πουλαει online CD και ειναι στην Πατρα.

Αυτο που επεσε το ματι μου πανω του ηταν 8 CD με τιτλο “Χρονικο του λαικου τραγουδιου”. Περιεργος λοιπον μπηκα και ειδα στη λιστα των τραγουδιων πολλα και σπανια τραγουδια - για μενα (επαναλαμβανω) - οπως το “Βιτριολι”,“Τα λερωμενα τ’απλυτα”

Εχει ιδεα κανεις αν υπαρχουν γενικα στο εμποριο ή πρεπει να την “κανω” με τη ρημαδα την πιστωτικη ? - μενω εκτος Ελλαδας βλεπετε …

γειά χαρά…πολλά ρεμπέτικα και μερικά λαϊκά θα βρείς να κατεβάσεις δωρεάν στη σελίδα http://rebetiko.sealabs.net

[b]

@ Χρήστος[/b] [b]Ξέρω και εγώ ένα site που μπορείς να κατεβάσεις free music,
αλλά από ότι βλέπω έχεις φύγει από το site…

Άμα με αφήνουν οι διαχειριστές του site να δώσω link
θα σας δώσω για τα άτομα που βρίσκονται εδώ μέσα[/b]

Σε πολλά forum προκειμένου να σου εμφανιστούν τα download links, πρέπει να απαντήσεις στο συγκεκριμένο thread. Έτσι, οι περισσότεροι γράφουν “ευχαριστώ” και μόλις ξανα-φορτώσει το thread τα links εμφανίζονται. Γι’ αυτό παρατηρούνται κατά καιρούς διάφορα τέτοια “άσχετα” μηνύματα.

Πάντως trelos, οι ανταλλαγές αρχείων και τα links προς αυτά απαγορεύονται στο Ρεμπέτικο Φόρουμ.

[b]@ webmaster είχε hide link γί αυτό είχε άστετο post?

υπάρχει και ένα άλλο '‘κόλπο’ με το κουμπάκι (thanks) που το πατάς και ανοίγει το link

όσο αφορά τώρα για το forum που είπα,
δεν νομίζω ότι είναι κάτι το ανταγωνιστικό για να μην το δώσω στα παιδιά που είναι εδώ μέσα

αλλά δεν επιμένω γιατί εσύ ξες…[/b]

Φίλε trelos, δεν είναι θέμα ανταγωνισμού. Θεωρείσαι όμως συνυπεύθυνος αν βοηθάς χρήστες σε παρανομίες. Δηλαδή αν τους στέλνεις σε forums με links για παράνομο software, ταινίες και mp3.

Και επειδή σ’ αυτό το forum (οι ιδιοκτήτες, οι διαχειριστές καθώς και τα περισσότερα παλιά μέλη) είναι όλοι γνωστοί με όνομα, επώνυμο, τηλέφωνο και διεύθυνση κατοικίας, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα εξώδικα και τις αγωγές.

Αυτός είναι ο λόγος και κανένας άλλος.

[b]

Γιατί πιο site είναι νόμιμο? (εκτός από 5-6)

εγώ απλός θα έδινα το site και όποιος ήθελε έμπαινε

Δεν είναι κανείς αναγκασμένος να μπει με τα κανονικά του στοιχεια

κανεις δεν δίνει τα στοιχεία κανονικά σε τέτοια site

Υ.Γ: Πάλη βγήκαμε off topic…
[/b]

Αυτά τα 5 - 6, δεν σου κάνουν;

Οι αγωγές όμως, θα στραφούν κατά άλλων, όχι κατά εσένα.

[b]ότι μας συμφέρει παίρνουμε σε παρένθεση?

άμα δεν είναι free, όχι δεν μου κάνουν (και δεν είμαι ο μονος που το λέει αυτό)

γύρνα μια βόλτα από όλα αυτά τα site που έχουν ‘‘παράνομο’’ υλικό να δεις ότι δεν είναι όλοι μικροί

υπάρχουν γιατροί,δικηγόροι και πολλοί άλλοι…

όσο αφορά τις αγωγές που λες

φυσικά θα στραφούν σε αυτόν που έχει το site
αλλα άμα ήθελαν να το κάνουν θα το έκαναν εδώ και πολλά χρονια σε όλα τα site που είναι ‘‘παράνομα’’

για να μην το έχουν κάνει μέχρι τώρα σημαίνει ότι κάτι κρύβεται πίσω από όλα αυτά

και είναι τα λεφτά [/b]

Φίλε τρελέ.Εγώ μαζί σου είμαι.Αλλά να ξέρεις πως κάποια site έχουν κλείσει λόγω παράνομης διακίνισης υλικού.Οπότε καλό θα ήταν να μην φέρνουμε σε δύσκολη θέση όλο το φόρουμ.

Εμείς.
Όσο και αν σου κάνει εντύπωση, εμείς είμαστε ΑΠΟΛΥΤΩΣ νόμιμοι.
Και λέμε να παραμείνουμε έτσι.

1ον. Οταν σου λεω να μην ανακατέυεις warezάδικα εδώ, δεν το λέω για να προστατέψω αυτόν που θα πάει εκεί, αλλά τούτο το forum και τους ιδιοκτήτες του. Προσπάθησε να το καταλάβεις, δεν είναι δύσκολο.

2ον. Ο καθένας μπορεί να γράψει στο google “free music torrents rapidshare” και να περιπλανηθεί στα απέραντα πελάγη του mp3. Πίστεψέ με δεν χρειάζεται ουδεμία βοήθεια.

Τέλος με αυτό το topic.
Συνεχίζουμε αλλού…