Usenet - rebetiko (2001)

grk.binaries.rebetiko

Αγαπητοί φίλοι,

Το ζητήσαμε το πήραμε…Ας μην το αφήσουμε να κλείσει. Βέβαια δεν είναι napster…αλλά ελπίζω να λειτουργήσει εξίσου καλά.

Ας είναι καλά η Forthnet.

Φιλικά
Γιώργος Παναγιωτακόπουλος

Αντε μπραβο.

Τωρα, εσύ πούσαι καλός αδμίνος, γράψε και δυο λογάκια για το πως το “βλεπουμε”.
Ξεκίνα από τα βασικά: Ανοίγουμε το Outlook express, Tools-Accounts-Add-News…

Είναι κάποιοι που δεν το κατέχουν το Usenet

…Κουρούνη, δεν σου είπα το καλό…Χαχα…είσαι ο andministrator στο καινούριο newsgroup επομένως ιδού η μάχαιρα για ν’ αρχίσεις. Εγώ το χρέος μου το έκανα.

Γιώργος

???
τι εγινε ρε παιδια; εξηγηστε και σε μας τους μη σχετικους.
εχουμε εξελιξη;
πειτε και σε μας πως γινεται;

Παναγιωτακόπουλε, αυτά τα κόλπα του στυλ “σε βάλαμε υποψήφιο και θεωρήσαμε καλό να το ξέρεις κι εσύ” τα έχω κάνει εγώ σε άλλους. Δε θα τα λουστώ στα γεράματα.
Λοιπόν, το πρόβλημα είναι οτι δεν το βλέπω στον news server της otenet (news.otenet.gr).
Απ’ την άλλη, δεν έχω πρόσβαση στη forthnet καθόσον ο server της θέλει login.

Ρε… Μηπως δεν ενεργοποιήθηκε ακόμα;

Aris_k, μόλις το “δω” κι εγώ το newsgroup θα γράψω δυό λόγια για το πως να το βλέπετε και να συμμετέχετε.
Είναι κάτι σαν forum με δυνατότητα να αφήνεις και να κατεβάζεις αρχεία (πχ MP3) ανώνυμα και ωραία.

ΚΚ

ok ΚΚ . ευχαριστω.

Κατ’ αρχάς συγχαρητήρια στον Γιώργο γιά το newsgroup. Πάντως κι εγώ όπως κι ο ΚΚ δεν το “βλέπω” ακόμα (από διαφορετικούς provider στην Γερμανία αλλά και από τον Deja.com).

Εν αναμονή λοιπόν,

Μάνος

Ενας εύκολος τρόπος (μόνο με τον explorer, netscape, opera κλπ) είναι στο google:

http://groups.google.com/groups?hl=el&safe=off&group=grk

Αμα εμφανιστεί και το grk.binaries.rebetiko, βάλτε μια φωνή να το εγκαινιάσουμε…

Κάνα νέο ρε παίδες?
Δε βλέπω φως…
Αδμίνορα, τι παίζεται?

προσπαθώ βρε Κωστή να βγάλω άκρη. Έστειλα email στον administrator της forthnet…αναμένουμε…