Χρόνια Πολλά Ιωάννα

(katsibox) #1

Ιωάννα μας χρόνια πολλά με υγεία !

Καλή επιτυχία και στη νέα σου εκπομπή στο ραδιόφωνο !

Κάθε Κυριακή 18:00 με 19:00 και μέσω Internet (να τα ακούνε μερικοί…) και είθε να αυξάνονται οι εκπομπές των ρεμπετολαϊκών με αριθμητική πρόοδο.

(Ιωάννα) #2

Ευχαριστώ πολύ-πολύ Γιώργο μου !
Με θυμήθηκες… Νάσαι καλά !

Κοπιάστε να σας γλυκάνω … :slight_smile:

ΥΓ:

Ουφφ… Τι ήθελες και το είπες από τώρα για την εκπομπή ???
Είμαι ακόμα πολύ “αρχάρια” στα ραδιοφωνικά…
Αλλιώς είναι να κάνεις συνέντευξη και συζήτηση για ένα θέμα που “κατέχεις” και αλλιώς είναι να μιλάς στον… “αέρα” και στο κενό !!! Μου φαίνεται, προς το παρόν, περίεργο και απίστευτα αγχωτικό… (ελπίζω να στρώσω, γιατί αν συνεχίσω έτσι θα πάθω … καρδιοαναπνευστικά προβλήματα !!!)
:slight_smile:

Η εκπομπή -λοιπόν- λέγεται “Μπουζούκι, αγάπη μου” και είναι Κυριακή 5.30 με 7 το απόγευμα. (Όλα λάθος τα έγραψαν !!! )

Για όσους θέλουν να μου συμπαρασταθούν στη λιποθυμική τάση και το “χάσιμο” που είχα πάθει την Κυριακή που πέρασε, μπορούν να ακούσουν την εκπομπή ΕΔΩ
(που μου την έγραψε ο φίλος μου ο Βαγγέλης, από το Άργος, μέσω ίντερνετ ! - κατεβάζετε ένα mp3 από το rapidshare).

Παρακαλώ, την επιείκειά σας… Πολλά σαρδάμ, και μέχρι οι αγχωτικές μου αναπνοές ακούγονται !!!..

(katsibox) #3

Κι ένα δωράκι από εμένα !:slight_smile:

Η Ρεμπέτικη κομπανία ζωντανά από ντοκυμαντέρ του BBC για τα ρεμπέτικα (ειδοποιήστε τους Κοντογιάννηδες να συγκινηθούν!!!)

//youtu.be/ssFzF_0JJ3w

Το παλληκάρι που τα έχει ανεβάσει στο youtube είναι ο κιθαρίστας Jur Eilers, του Ολλανδικού συγκροτήματος Ano Kato, που παίζει Ελληνική μουσική στην Ολλανδία (ρεμπέτικα, λαϊκά, δημοτικά, κλπ.).

Πρόσφατα ανέβασε και άλλα αποσπάσματα του ντοκυμαντέρ, καθώς και πολλά clips από το ντοκυμαντέρ του Κουνάδη “Εις ανάμνησιν στιγμών ελκυστικών”.

Να κι ο Γρηγόρης ο Βασίλας (νέο παιδί τότε !) με τον Καπλάνη.

//youtu.be/yF_VYupMIYg

Πραγματικά ανεκτίμητα ντοκουμέντα, όποιος έχει όρεξη μπορεί να αφιερώσει καμιά ώρα εδώ για να απολαύσει Καλφόπουλο, Βαμβακάρη, και άλλους, ων ουκ έστιν αριθμός…

Ένα μπράβο και στον Jur για την υπομονή του και τη διάθεση να τα μοιραστεί από το προσωπικό του αρχείο (να τα βλέπουν και διάφοροι που τα φυλάνε ως το άγιο δισκοπότηρο και για προσωπική χρήση και μόνο…)

(Νίκος Πολίτης) #4

Ιωάννα, χρόνια πολλά και από μένα και μπράβο για την εκπομπή!

(katsibox) #5

Άλλο ένα με … ιστορικό ενδιαφέρον

Καπλάνης, Μαργαρώνη, Πάππος, Βασίλας και στο τραγούδι ο …Κότσιρας (ναι αυτός με το κοντό μαλλάκι και τη γραβάτα !)

//youtu.be/9gYspikN8kc

(Παναγιώτης Καγιάφας) #6

Ιωάννα και από μένα Χρόνια Πολλά και Καλά! Ότι ποθείς!

Καλορίζικη και η εκπομπή! :088:

(Πάνος Καραγιώργος) #7

Iwanna hapi berthdei kai sigxarilikia gia tin ekpompi (den tin akousa akoma alla katafera na tin katagrapso… den eimetha kai entelws asxetoi :089:)!!!

Oti kalo potheis loipon, ygeia kai eftychia kai kales syggrafes!

Sori gia ta alabournezika, eimai extos edras.

(yiorgosv) #8

[COLOR=Navy]Ιωαννα χρονια σου πολλα, χαρουμενα, δημιουργικα, μουσικα !!!

Με πεννιες, ρακες και ομορφες στιγμες !!!

Καλες εκπομπες “Στο Κοκκινο” και με το καλο το καινουριο βιβλιο που εβαλες μπροστα !!!

:088:

[/COLOR]

(Παραδοξολόγος) #9

Χρόνια πολλά, υγεία και πολύ κουράγιο σου εύχομαι Ιωάννα!

Καλή επιτυχία σε ό,τι κάνεις!

[email protected] ή [email protected]

Θα σε ακούω σίγουρα τις Κυριακές και … μπορεί η φωνή σου να είχε λίγη ανασφάλεια στη πρώτη σου εκπομπή, από την άλλη όμως είναι πολύ “ραδιοφωνική” και ζεστή.

(Κώστας Κ.) #10

Χρόνια Πολλά κι από 'μένα και χαρούμενα τα 9 σου χρόνια (όπως βλέπω και στο ημερολόγιο του Φόρουμ)! :089:

Κάθε χρόνο και νεότερη!

Χρόνια πολλά ρε!

(aegeos) #12

Kai apo emena Iwanna,

xronia polla kai oti po8eis.

(Γιώργος Παναγιωτακόπουλος) #13

Να τα εκατοστήσεις μπρε. Είχες δεν είχες μίκρυνε η ηλικία σου. Να ζήσεις άλλα 91 χρόνια τουλάχιστον για να φτάσεις στα 100.:088:

(Ελένη) #14

Ιωάννα,

Να΄σαι χιλιόχρονη, ευτυχισμένη, με πολλές επιτυχίες γενικώς αλλά και στη συγκεκριμένη ραδιοφωνική εκπομπή σου!

(ΣΠΥΡΟΣΣ) #15

Χρόνια πολλά και καλά.

(Ιωάννα) #16

Παιδάκια…
Σας ευχαριστώ πολύ !!!
Και για σας, παντοτινά καλά!

Αντμινάκο και Μαστοράκο, τα σχόλια σας για την ηλικία μου τα προσπερνώ!
9 χρόνια δεν με γνωρίζετε ; Εεεε; Τι θέλετε; Αααααααα…

ΥΓ 1 :
(περί εκπομπής)

Κωνσταντίνε-Παραδοξολόγε, ευχαριστώ για το θάρρος που μου δίνεις !
Το μέιλ του σταθμού προσπάθησες να γράψεις, το οποίο είναι :
[email protected] (ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ - 105,5)

Η ιντερνετική μετάδοση γίνεται από εδώ : http://live.onestreaming.com/kokkino?.wma
(σου ανοίγει στον player)

ΥΓ 2 :
(περί …άλλων εκπομπών)
Δεν ακούτε καλύτερα :

1. Τον Στέλιο Ελληνιάδη, ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ 105,5, κάθε Σάββατο πρωί 10-12, που κάνει πολύ καλές εκπομπές -και πολιτικά σχόλια- με καλές-περίεργες πολλές φορές μουσικές
  2. Τον Άρη Νικολαϊδη, ΣΤΟΝ 902, κάθε Σάββατο βράδυ 10-12, που έχει πείρα και “αέρα” ;

μέχρι να “στρώσω” ???

(Σώτος) #17

Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα.

(Ισαάκ) #18

Άντε Ιωάννα χιλιόχρονη, ευτυχισμένη και μ’ εναν καλό γαμπρό.

(emel) #19

Ποτέ δεν είναι αργά. Πολλές ευχές, καλές καρδιές. Μια χαρά ακούγεσαι, κι όποιος πει κακιά κουβέντα, να του καεί το Pc. :slight_smile:

(Ιωάννα) #20

Σώτο μου, πολλά ευχαριστώ και σε σένα !

Ωωωω Ισαάκ! Ευχαριστίες !!!
Χμ… Λες να πιάνουν οι ευχές σου ;
(αν και δεν ξέρω αν “επιτρέπεται” το…ανδρικό χαρέμι !)

Σ’ ευχαριστώ Σάκη μου! Τα καλύτερα και για σένα…
Μωρέ… Μην τους καταραστούμε και καεί το PCάκι τους !
Η κατάρα να είναι μόνο, να σταυρωθούν τα mp3 τους !!! (λόγω ημερών…)
Δηλαδή: Τα tags, που με τόσο κόπο φτιάξανε, να γεμίσουν σταυρουδάκια +++++
Χεχεχεεεε…
:088: