Χρήστος Κωνσταντίνου: Εμφανίσεις και βίντεο (2008-2009)

3 Οκτωβριου στο Ηρωδιο τραγουδα η Αλικη Καγιαζογλου μαζι με τον σολίστ του μπουζουκιού Χρήστο Κωνσταντίνου έχει μια σπουδαία καριέρα ως οργανοπαίχτης, αφού έχει στολίσει με τις νότες του εκατοντάδες εάν όχι χιλιάδες τραγούδια.

Στον δίσκο ΚΑΝΩ ΤΗ ΡΙΖΑ ΜΟΥ ΦΤΕΡΟ μας παρουσιάζει δικές του συνθέσεις, τα τραγούδια που εμπνεύστηκε παίζοντας το μπουζούκι ή τον ταμπουρά του. Παραδοσιακοί ήχοι της Κύπρου συνδυάζονται με τη λαϊκή μουσική, σε ένα έντεχνο/παραδοσιακό αποτέλεσμα.

Συμμετέχει ο Αλκίνοος Ιωαννίδης, οι Χαΐνηδες κι η Μαρία Κώτη, Kωστης Αβυσσινος ενώ στίχους έγραψε και ο Δημήτρης Αποστολάκης.

απο την ελευθεροτυπια

http://www.enet.gr/online/online_text/c=113,dt=17.09.2008,id=71227336

Θα ήθελα να μάθω αν ο Χρήστος Κωνσταντίνου πραγματοποιεί εμφανίσεις αυτή την περίοδο και πού.

Πρέπει να είναι στον Πίκο, αλλά δεν είμαι σίγουρος απόλυτα. Ρίξε ένα τηλέφωνο στο μαγαζί.

Ρε παιδιά κανένα βιντεάκι με το Κωνσταντίνου υπάρχει;;;

Δες εδώ από το οπτικοακουστικό αρχείο της ΕΡΤ.

μεχρι και πριν τις γιορτες παρασκευη και Σαββατο επαιζε στο πικο και καθε Τριτη στο Χαμαμ,στις γιορτες που μιλησα ηταν στη Κυπρο και θα ερθει μεσα στο μηνα

Δεν ισχύει αυτό το πρόγραμμα. Αναμένεται νέα πληροφόρηση.

Ο Χ Κωνσταντινου παιζει στο Χαμαμ μαζι με την Ξανθιπη Καραθαναση

Αυτο γιατι δεν κατεβαινει με το plugin flashgot του firefox? Μηπως χρειαζεται καποιο αλλο plugin?

Χρήστος Κωνσταντίνου - Κάνω τη ρίζα μου φτερό

//youtu.be/DKR51p-iExY

Χρήστος Κωνσταντίνου - Μάνα Πέτρα

//youtu.be/dCMIUKyfBAE

Απολαύστε τον :088: