Χαιρετώ σας

Για και χαρά σας μάγκες,
Πολλούς χαιρετισμούς από Θεσσαλονίκη και σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για τη φιλοξενία.

Έχω περάσει αρκετό χρόνο στο ρεμπέτικο φόρουμ ως επισκέπτης και πλέον επιθυμώ να συνεχίσω ως μέλος του.

Ξεκίνησα από κλασσική κιθάρα και κάποια χρόνια αργότερα μετέβηκα στην ηλεκτρική για την κάλυψη των εφηβικών ανησυχιών μου. Παράλληλα λάτρεψα τη γνήσια ρεμπέτικη μουσική με τα ακούσματα του Μάρκου και του Μπάτη. Έτσι πήρα τον πρώτο μου μπαγλαμά και άκουσα τη γλυκιά πενιά τους από τα ίδια μου τα χέρια συμπληρώνοντας ένα μεγάλο ποσοστό με τη φαντασία μου.

Πλέον έχουν περάσει 10 χρόνια από τότε και πριν μερικούς μήνες άρχισα και πάλι, έπειτα από αρκετά χρόνια απραγίας, να φλερτάρω με το μπαγλαμαδάκι μου.

Σε λίγες μέρες αρχίζω την τσάρκα για την αγορά του πρώτου μου καλού μπαγλαμά με την ελπίδα να τον έχω συντροφιά για πολλά χρόνια και μαζί του τους ήχους των ταξιμιών και των λεβεντόστιχων αυθεντικών ρεμπέτικων.

Να είστε όλοι καλά για όσα έχω μάθει μέσα από τα άρθρα, τις συζητήσεις και τις εμπειρίες σας.
Σας ευχαριστώ όλους.

Σωκράτης

Γεια σου ρε Σωκράτη! Αντε, και όταν αγοράσεις τον μπαγλαμά, βάλε φωτογραφίες να τον καμαρώσουμε!

Εννοείται Διόνυσε.
Η παραγγελία μπήκε στον αγαπητό κ.Ισίδωρο και το γιο του Ανδρέα.
Θα το παραλάβω, καλώς εχόντων των πραγμάτων, στις αρχές Νοέμβρη οπότε και θα ανεβάσω ηχητικό ντοκουμέντο και φωτογραφίες.