Το νέο (μεταχειρισμένο)

Γεια σας παρέα…
Ελπίζω να είστε όλοι καλά στην υγεία σας με τις πρωτοφανείς ημέρες που περνάμε…

Λοιπόν ήθελα καιρό τώρα να σας δείξω και εγώ το οργανικό που είχα αγοράσει πριν κανένα 7μηνο αλλά όλο το αμελουσα λόγω χρόνου…
Να σας πω ότι το αγόρασα μεταχειρισμένο από χέρι με σκληρή θήκη και το έλιωσα (χαχα).
Μου άρεσε πιο πολύ από το προηγούμενο (που ήταν ενός φίλου δανεικό για να μαθαίνω) γιατί ήταν πολύ βαρύ εκείνο και πολύ ψηλά οι χορδες .
Αυτό είναι πιο μαλακό στο χέρι και παναλαφρο… αλλά δεν ξέρω ακριβώς να σας πω στοιχεία του καθώς ο άνθρωπος που το πουλούσε μετακόμισε από όσο ξέρω στο Λονδίνο και δεν μιλήσαμε μαζί αλλά για καλή μου τύχη το είχε πάει σε μαγαζί που πουλάει μουσικά όργανα και είναι και φίλος.
Το είδε ο δάσκαλος μου είπε το οκ καί όλα καλά… αλλάξαμε μόνο χορδές και ένα καβαλάρη εβένινο.
Τέλος μάλλον είναι του Ματσικα μου ειπαν καθώς δεν υπάρχει από μέσα επωνυμία οργανοποιου…

5 «Μου αρέσει»

Καλορίζικο.Νομίζω ο Μάτσικας βάζει ταμπελάκια από όσο ξέρω.Όπως και να έχει αφού είπε το οκ ο δάσκαλος όποιου κατασκευαστή και να είναι καλόπαιχτο εύχομαι.
Δεν ήξερα ότι έπαιζες τετράχορχο.Σε είχα για τρίχορδο :grinning:

Ευχαριστώ πολύ Λάμπρο.
Είχα ξεκινήσει τότε με ένα δανεικό ενός φίλου που ήταν τετράχορδο και συνέχισα έτσι αλλά σκέφτομαι πολύ το τρίχορδο…

1 «Μου αρέσει»

Εσύ ξέρεις φίλος μην επηρεάζεσαι.Δεν λέω πιο είναι καλύτερο αφού ότι ξέρεις καλό είναι απλά νόμιζα έπαιζες τρίχορδο.

1 «Μου αρέσει»