Τακτική συνάντηση - Ιανουάριος 2020

Μιας και ο @AfterGR έριξε πρόταση για μαγαζί…

Μήπως είναι καιρός να μαζευτούμε; :wink:

7 Likes

Καιρό έχω να βρεθώ με μέλη του φόρουμ, πόσο μάλλο από Αθήνα. Κι εγώ θα ήθελα πολύ να βρεθούμε. Ελπίζω να βολέψει…

4 Likes

Λοιπόν, καθώς πλησιάζουν και οι γιορτές και τα χριστούγεννα καλό είναι να αποφασίσουμε περίπου σε πιο διάστημα θέλουμε να γίνει η μάζωξη…

Έχουμε τις εξής επιλογές:

1. Να κάνουμε μάζωξη πριν τις γιορτές (στο διάστημα 4/12 - 22/12)
  2. Να κάνουμε μάζωξη ανάμεσα Χριστούγεννα - Πρωτοχρονιά (στο διάστημα 26/12 - 30/12)
  3. Να κάνουμε μάζωξη ακριβώς μετά την Πρωτοχρονιά (στο διάστημα 2/1 - 8/1)

Τι λέτε λοιπόν;

• Πριν τις γιορτές (4/12 - 22/12)
  • Ανάμεσα Χριστούγεννα - Πρωτοχρονιά (26/12 - 30/12)
  • Ακριβώς μετά την Πρωτοχρονιά (2/1 - 8/1)

0 ψηφοφόροι

Εγώ ψηφίζω είτε πριν τις γιορτές, είτε ακριβώς μετά την Πρωτοχρονιά, γιατί 26-29 θα λείπω :frowning:

Πάντως έχω μια αίσθηση ότι ακριβώς μετά την Πρωτοχρονιά θα βολεύει και αρκετά τους φίλους μας τους επαγγελματίες μουσικούς, αν και θα χρειαστεί κάποιος να το επιβεβαιώσει αυτό (@liga_rosa ?).

2 Likes

παραδοσιακά, οι μαζώξεις ανάμεσα στις γιορτές μαζεύουν τον περισσότερο κόσμο. είναι και αρκετοί φίλοι που λείπουν επαρχία ή εξωτερικό και γυρίζουν αθήνα για διακοπές, οπότε είναι ευκαιρία. επίσης είμαστε πάνω στον ξεσηκωμό των γιορτών (rebellion=ρεβεγιόν) οπότε εύκολα ο κόσμος βγαίνει και γλεντάει. λέμε τώρα.
όποτε και να αποφασιστεί το περιμένω πώς και πώς, ελπίζω να μπορέσω να έρθω!

2 Likes

Ήδη βλέπω έχουμε 12 ψηφοφόρους! Θυμίζω ότι η ψηφοφορία κλείνει στις 28/11 και ώρα 23:59, οπότε ψηφίστε όλοι όσοι ενδιαφέρεστε για μάζωξη τον Δεκέμβρη, για να βρούμε την καλύτερη ημερομηνία!

Ανυπομονώ ήδη για την μάζωξη, όποια μέρα και αν καταλήξει να γίνει τελικά!!! :smiley:

2 Likes

και απόλυτη ισοψηφία! να κάνουμε τρεις μαζώξεις σ’ενα μήνα να μείνουμε όλοι ικανοποιημένοι.
(28/11 εννοείς μάλλον)

3 Likes

Καλησπέρα σε όλους!

Η ψηφοφορία (που να σημειώσω είχε τους περισσότερους ψηφοφόρους από κάθε άλλη στο παρελθόν) έβγαλε να μαζευτούμε την πρώτη εβδομάδα μετά την πρωτοχρονιά! :slight_smile:

Οπότε μένει να καταλήξουμε στην ακριβή ημέρα!

• Πέμπτη 2/1
  • Παρασκευή 3/1
  • Σάββατο 4/1
  • Κυριακή 5/1 (μεσημέρι)
  • Δευτέρα 6/1
  • Τρίτη 7/1
  • Τετάρτη 8/1

0 ψηφοφόροι

Η ψηφοφορία θα είναι ανοιχτή μέχρι και την Τρίτη 10/12, 23:59. Δηλαδή έχουμε 10 μέρες να ψηφίσουμε και να προτρέψουμε και τους φίλους μας να ψηφίσουν :wink:

Σιγά σιγά, καλό θα ήταν να πέσουν και προτάσεις για μαγαζιά…

1 Like

Κάποιου που ψήφισε πρώτος - πρώτος, δεν προσμετρήθηκε η ψήφος του λόγω μιας αλλαγής που έγινε στη ψηφοφορία, και δεν ξέρω και ποιος είναι αυτός :confused:

Οπότε όποιος ήταν θα χρειαστεί να ξαναψηφίσει…

Θα κόψουμε και βασιλόπιτα? :grinning:

Φυσικά θα κόψουμε και βασιλόπιτα :wink:

1 Like

θα παίξουμε και το “καλώς μας ήρθες βασιλιά” του μάρκου.

2 Likes

Για πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό, ανεβαίνει ψηλά στις προτιμήσεις των μελών και το μεσημέρι της Κυριακής. Για να δούμε…

1 Like

ναι, ωραίο είναι. βολεύει αρκετούς, και υπάρχει άπλετος χρόνος για ζέσταμα και γλέντι.

3 Likes

25 ψηφοφόροι μέχρι στιγμής για την μάζωξή μας! Από τότε που ξεκινήσαμε τις ψηφοφορίες, είναι η φορά που έχουμε τις περισσότερες ψήφους.

4 μέρες έμειναν μέχρι να κλείσει η ψηφοφορία! Όσοι ψηφίσατε ήδη, προσκαλέστε και τους φίλους σας να ψηφίσουν… Όσοι δεν ψηφίσατε… ΨΗΦΙΣΤΕ :slight_smile:

Παίζει σκληρό ντέρμπυ η Κυριακή με την Παρασκευή… Άντε να δούμε τι θα βγει :wink:

Πραγματικά ανυπομονώ… Έχω την αίσθηση ότι θα είναι μια από τις καλύτερες μαζώξεις!

4 Likes

Χρήστο έχω ήδη ρίξει μία ψήφο για την Πέμπτη 2/1 μα το σύστημα δεν με αφήνει να δώσω και άλλη επιλογή. Θα ήθελα να ρίξω και μί αψήφο στην Παρασκευή 3/1. Γίνεται;

Μπορείς να πατήσεις το κουμπί “Show vote” κάτω από την ψηφοφορία και να αλλάξεις την ψήφο σου! :slight_smile:

1 Like

Έμειναν μόνο 9 ώρες για να ψηφίσετε την ημέρα της επόμενης μάζωξης! :smiley:

Ήδη έχουν ψηφίσει 30 άτομα, αριθμός ρεκόρ! Αν δεν έχετε έρθει ποτέ σε μάζωξη, μπορείτε να πάρετε μια ιδέα για το τι συμβαίνει στις μαζώξεις από εδώ:

1. Από την μάζωξη του προηγούμενου Σεπτέμβρη

2. Από την μάζωξη του προηγούμενου Ιουνίου

3. Από την μάζωξη του προηγούμενου Φλεβάρη

Και γενικά μπορείτε να δείτε και παλαιότερες μαζώξεις μας από το 2019 μέχρι και το 2000 (!) ψάχνοντας στην κατηγορία "μαζώξεις".

Προφανώς, αν δεν προλάβετε να ψηφίσετε, μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή για την ημέρα της μάζωξης :wink:

2 Likes