Τακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2011

Τι σχέση να έχει φίλε μου? Αν εννοείς μέλος όχι δεν είναι. Απλά έχει έρθει σε αρκετές μαζώξεις, όπως και πολλοί άλλοι γνωστοί καλλιτέχνες του χώρου.

Λοιπόν, το Φόρουμ δεν οργανώνει συναντήσεις με προσκλήσεις η πληροφορίες, ή κάτι τέτοιο;

Εκεί είναι Πέτρο. Το μαγαζί έχει τραπεζάκια και δίπλα στο παρκάκι, αλλά δεν ξέρω αν κάνει κρύο (που μάλλον θα κάνει) για να κάτσουμε έξω.

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις μπορείς να μας πεις?

Αν έχει και τραπεζάκια έξω τέτοια εποχή, πολύ αισιόδοξο τον βρίσκω.

Άμα είναι για έξω, εκτός από την κιθάρα θα πάρω και την σόμπα αλογόνου μαζί.:slight_smile:

Αυτά όταν ήταν ουζερί. Τώρα συμπαθητικός κυρίως χώρος (θυμίζει μαγαζί βορείων χωρών) δύο επιπέδων και παράπηγμα (λέω εγώ) όπου το μπάρ, τραπεζάκια και ασφαλώς σόμπες. Αυτά είδα την περασμένη Παρασκευή που πήγα.

Σόμπες – ξεσόμπες, με προβλεπόμενη μέγιστη 9, 1 βαθμούς δεν νομίζω ότι θα τεθεί θέμα παραμονής έξω…

Με το τσιγάρο τι γίνεται? Ξέρει κανείς? Ρωτάω, γιατί αν δεν επιτρέπεται να φέρω τον φορητό μου αργιλέ

Ωρε ΠΕΤΡΟ…σου έκανε κανέναν δώρο ο ΑΚΡΑΜ;

Υ.Γ. Όπου ΑΚΡΑΜ γνωστό αργιλετζίδηκο,(ακριβώς δίπλα του παίζει ο ΠΕΤΡΟΣ με την παρέα του) όπου μέσα επιτρέπεται το κάπνισμα αργιλέ,αλλά ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.

ελπίζω να υπαρχει χώρος για 3 άτομα ακομα.
Καταφερα και είμαι Αθηνα…

Αλλιως καθομαι καπου κοντα και ακουω…
η εξω στη σομπα που ειπαμε… :082:
Θα εχουμε και δυο μπουζούκια.

Θα υπάρχει Γιώργο. Βρες την Τίνα. Θα την ενημερώσω!!!

Από τη χθεσινή μάζωξη

1 «Μου αρέσει»

Μήπως έγινε ολίγον τι πανικός χθες? Μπράβο παιδιά!!! Πάντα τέτοια!!!:088:

Όντως πολύ ωραία,μπράβο σ΄ όλους και ειδικά σ’ αυτούς που ήρθαν απο μακρυά.Θα ήθελα να κάνω και μια πρόταση,δεν ξέρω βέβαια κατα πόσο θα είναι εφικτή,αλλά ακούγεται ωραία!Τι θα λέγατε να πήγαιναμε όλοι μια εκδρομή εκτός Αθηνών πχ τη δεύτερη μερα του Πάσχα,κανείς δεν δουλεύει ή κάποια άλλη μέρα που να βολεύει αρκετό κόσμο!Να πάμε στο Μεσολόγγι στη πατρίδα του Δημήτρη,σίγουρα θα έχει κάποιο στέκι να μας προτείνει ή στη Χαλκίδα δεν είναι και δα μακρυά.να αλάξουμε λίγο το κλίμα αλλα και να δούνε και άλλοι τι ωραία περνάμε και να περάσουν και αυτή καλά μαζί μας.Αυτά χαιρετώ όλλη την παρέα και πάλι μπράβο για την χθεσινή μάζωξη. :090:

Ναπολέων, το έχουμε ήδη σκεφτεί και το συζητάμε με τον admin ως ιδέα γιατί μας αρέσει. Ίδωμεν.

Σε ότι αφορά την μάζωξη, ένα θα πω: “Ουκ εν τω πολλώ το ευ” και δυστυχώς επιβεβαιώθηκε χθες.

Την άλλη φορά σίγουρα θα είναι καλύτερα για όλους.:slight_smile:

υ.γ. Όσοι δεν προλάβατε να ακούσετε τον Ναπολέων σάς λέω ότι είναι πολύ πρώτο μπουζουκάκι. Εξαιρετικός!!!

μπραβο παιδια!!! Παντως και η Λαμια σχετικα κοντα ειναι!!!

Άμα γίνει Λαμία,θα έρθουν και κάμποσοι Βοριοελλαδίτες.Να το ξέρετε.

Βρε Ναπολέων που ήσουν τόσο καιρό;
Τι μπουζούκι ήταν αυτο; Απιστευτος…

Πολύ ωραία περασαμε. Αντε να κανονίζουμε την επόμενη… προς τα κατω…

Δημήτρη δεν έχεις άδικο, αλλά πες μου πώς αλλιώς μπορεί να γίνει! Σε τέτοιες ανοιχτές μαζώξεις όλοι έρχονται με τα οργανάκια τους , και γουστάρουν να παίξουν, και αν θέλεις αυτός ειναι ένας βασικός λόγος που γίνονται. Δεν ξέρω αν πρέπει ή αν μπορεί να υπάρξει κάποιου είδους συντονισμός. Ισως η επιλογή του χώρου να βοηθούσε καλύτερα.