Στοα αθανατων

[QUOTE=KAMARAM;200783]ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΣΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΚΕΙ…QUOTE]

…σιγά ρε παιδί μου…πάρτο λίγο αλλιώς…ούτε για τον DON CORLEONE να μιλούσες…

ΥΓ.Τελικά σούπα καλή θα βρούμε εκεί τριγύρω?..

διαβάζοντας τα προηγούμενα ποστ δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιούς ή σε ποιον απαντάς και μάλιστα με τόση οργή!!

Έχω μια απορία και ρωτάω γενικά, όλα τα ρεμπετάδικα δουλεύουν με λουλούδια ή μερικά από αυτά;

Και από ποια εποχή και μετά έβαλαν λουλούδια;

Ενημερωτικά ρωτάω.

Υ.Γ. Πάντως για μαγαζί με καλή σούπα, κι εγώ θα ήθελα να μάθω, που υπάρχει εκεί τριγύρω.

Κύριε KAMARAM, είναι δικαίωμα του καθενός να επιλέγει αν θα φάει σούπα ή θα αλλάξει γνώμη και θα ακούσει μουσική. Και κυρίως, δεν έχεις εσύ δικαίωμα να απαγορεύσεις σε κανέναν να έχει κρίση. Αν θέλεις, μπορείς να μην τη ασπαστείς, σεβάσου την όμως, τουλάχιστον. Να ξέρεις ότι και οι περαστικοί έχουν κρίση και το δικαίωμα να την εκφράζουν δημόσια. Όχι μόνο εκείνοι που φροντίζουν να κλείνουν τραπέζι από το μεσημέρι, αν κάτι τέτοιο εννοείς.

Που νά΄ξερε τι τον περιμένει όταν έγραφε απλά την γνώμη του…

Κάπως έτσι σκοτωνόμαστε χωρίς λόγο στο forum…(την έχω πατήσει και εγώ βρε)

Το αρχικό ερώτημα του ανθρώπου παραμένει αναπάντητο όμως…

Άλκη μ’απογοήτευσες…έτσι και μάθω ότι βλέπεις και maste-chef δεν θα σου ξαναμιλήσω!

Τα φιλιά μου σ’όλους σας…καληνύχτα

Για σούπα πάντως, πατσατζίδικα άφθονα στην περιοχή και διανυκτερεύουν.

Για σούπα θα πάς στην στοά μελοθάνατων είναι λίγο πιο κάτω…:stuck_out_tongue:

Σαράντο έχεις δίκιο! ξεκίνησα την ανάγνωση απ’ τη δεύτερη σελίδα… δεν φαντάστηκα ότι στη πρώτη ήταν το “ζουμί”…

υγ. παιδιά, λόγω ΔΝΤ η σούπα είναι πια η εθνική μας τροφή! προσέχετε τα λόγια σας! όλα κι’ όλα!!!

Γιατί να μην προτείνουμε και στην Στοά να σερβίρει σούπα?

Παρακαλώ παιδιά όχι “τσατ”. Πείτε την άποψή σας αλλά μην το κάνουμε “τσατ”.

παιδιά νομίζω ότι κάπου ξεφύγαμε…
και το λέω με την έννοια ότι δεν είναι σωστό να “θάβουμε” ένα χώρο που επί σειρά ετών παίχτηκε ρεμπέτικο και λαικό τραγούδι.
πήγαινα παλιά πολλές φορές όταν ήθελα ν’ ακούσω τον Γκολέ, αλλά και τα μεσημέρια όταν έπαιζε μπουζούκι ο Γιάννης Παπαβασιλείου (βλάχος) και ο Γρηγόρης Βασίλας.
θέλω να πω ότι υπήρξαν εποχές που ακούγαμε καλή μουσική με καλές φωνές και πλήρη ορχήστρα. Φέτος δεν πήγα και δεν ξέρω.
Πέρα από τα γούστα μας–και γω τη ταβέρνα δεν την αλλάζω με τίποτα-- ας έχουμε κατά νου ότι η μουσική νύχτα βρίσκεται στα πρόθυρα της κατάρευσης και κάποιοι άνθρωποι παλεύουν με νύχια και δόντια για να υπάρξουν σ’ αυτό το επάγγελμα…

Αλκιβιάδη δεν θάβουμε, εγώ με την επισκεψη μου στην Στοά αισθάνομαι οτι με κλέψανε, γιατί μου φέρανε τους ξηρούς καρπούς χωρίς να με ρωτήσουν και χωρις να μου πουν οτι χρεώνονται και τους πλήρωσα 21 Ε. Την καλύτερη μουσική να έπαιζαν δεν θα ξαναπάταγα ποτέ! Γιατί νομίζω πως σίγουρα η μουσική είναι ο λόγος για να πας σε αυτά τα μαγαζιά αλλά δεν είναι ο μοναδικός! Υ.Σ. Συγχαρητήρια για της απόψεις σου, είχαμε κάνει κάποια κουβέντα περι ανατολίτικης μούσικης πριν κάποια χρόνια οταν έπαιζες με τον Μανιφάβα στο μοναστήρακι και οτι έλεγες τα βρίσκω μπρόστα μου εδω και 2 χρόνια που παίζω Ούτι! Διαβάζω πάντα τις αναφόρες με ενδιαφέρον, Πάντα εϋστοχος!!!