Σπουδές στο πανεπιστήμιο Ιωαννίνων . ( Ύλες , Γνώσεις και Αρμάτωμα Σπουδαστών )

Καλησπέρα στην παρέα . Θέλω να δώσω πανελλήνιες εξετάσεις και να περάσω στο τμήμα ΛαΪκής και παραδοσιακής μουσικής στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων. Αυτό που θέλω να μάθω είναι , αν υπάρχει κάποια “βασική” ύλη για τα ειδικά (μουσικά) μαθήματα μου δίνεις κανείς για να μπει στην σχολή μετά από της πανελλήνιες εξετάσεις και γενικότερα οι βασικές γνώσεις που πρέπει να έχει κάποιος για να εισαχθεί στην σχολή αυτή .

Φίλε Κώστα, οι Πανελλήνιες είναι υπόθεση της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (=του Λυκείου), όχι του κάθε τμήματος Τριτοβάθμιας. Άρα θα τα μάθεις έγκυρα από το σχολείο σου.

Ναι το ξέρω αυτό . Το ερώτημα μου είναι για τα ειδικά μαθήματα και τις μουσικές γνώσεις .

Το ίδιο, υποθέτω. Τα ειδικά μαθήματα έχουν ύλη, κοινή για κάθε τμήμα που να ζητάει το ίδιο ειδικό μάθημα. Αλλά τέλος πάντων, μη σε παραπληροφορήσω άλλο με υποθέσεις… Άλλος ίσως ξέρει καλύτερα.

1 «Μου αρέσει»

Ναι καλύτερο αυτό . Σε ευχαριστώ παρ΄ολα αυτά για το ενδιαφέρον σου .

καλησπέρα φίλε Κώστα .Καταρχάς καλή επιτυχία στις εξετάσεις ! Θαρρώ ,χωρίς να είμαι σίγουρος πως τέτοιου είδους πληροφορίες θα βρείς στην ίδια την ιστοσελίδα της σχολής.Καλή συνέχεια !

1 «Μου αρέσει»

Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη . Κάτι έχω βρει

1 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα μετά από 365 ημέρες. Δεν επιτρέπονται πια καινούριες απαντήσεις.