Ρεμπέτικα στο "Μικρασιάτικο Μεζεδοπωλείο" (2011)

Ρεμπέτικα στο “Μικρασιάτικο Μεζεδοπωλείο” στα Ιλίσια

Τετάρτη βράδυ από τις 21.30:

Σπύρος Χαϊκάλης: μπουζούκι
Άγγελος Καλοριζικάκης: κιιθάρα

Πέμπτη βράδυ ίδια ώρα:


Σπύρος Χαϊκάλης
: μπουζούκι
Θοδωρής Μαραϊδώνης: κιθάρα.

Προσοχή υπάρχουν δύο “Μικρασιάτικα Μεζεδοπωλεία” που τα δουλεύει η ίδια οικογένεια ουσιαστικά: μουσική έχει αυτό που βρίσκεται στη διασταύρωση των οδών Γαζείας & Αλκαίου 52.

Για περισσότερες πληροφορίες: http://www.mikrasiatiko.gr/

Τυχαία βρέθηκα στο “Μικρασιάτικο Μεζεδοπωλείο” πριν 10 μέρες , Πέμπτη βράδάκι. Ωραίες μουσικές, φυσικός ήχος, όπως και φυσική η φασαρία.
Διστυχώς εγκαταλήψαμε σχετικά νωρίς. Θα επαναληφθεί επίσκεψη πάντως σύντομα.

Συγχαρητήρια στους μουσικούς και στο κατάστημα για το καλό φαγητό ~

Δυστυχώς φίλε αυτό με τη φασαρία είναι ένα θεματάκι. Παίζουμε πρώτη χρονιά εκεί και δε μας ξέρει κόσμος να έρθει επί τούτου να ακούσει. Αλλά απ` την άλλη το μαγαζί δουλεύει αφενός και αφετέρου σκάνε κάθε τόσο παρέες που γουστάρουνε και γουστάρουμε κι εμείς και εχουμε κίνητρο παιχτικό!!! Είναι δύσκολη χρονιά φέτος για πολύ κόσμο που δουλεύει με τη μουσική και ειδικά καθημερινές, οπότε κάνουμε ό,τι μπορούμε…

Αν ξαναπεράσεις μίλησέ μας! Εγώ είμαι ο κιθαρίστας (Θοδωρή με λένε)!

Έκτακτα απόψε στο Μικρασιάτικο οι ‘‘Γιαβάς Γιαβάς’’ στο ‘‘Μικρασιάτικο μεζεδοπωλείο’’ με τραγούδια απο Μικρά Ασία, Κύπρο, Καππαδοκία κ.α.!!![i]

Οι “Γιαβάς - Γιαβάς” είναι οι:

Αναστασία Παπαγεωργίου - πολίτικη λυρα, σάζι, φωνή
Γεράσιμος Παπάδοπουλος - ούτι, φωνή
Φίλιππος Δημητρίου - κρουστά[/i]

Κανένα βιντεάκι παίζει?Θα έρθω κάποια στιγμή αλλά δεν ξέρω πότε.Να μας ενημερώνετε για το πρόγραμμα σας.

Video απ` το μαγαζί δεν έχουμε τραβήξει να σου είμαι ειλικρινής. Το ντουέτο που παίζει standard τις Τετάρτες θα το βρεις σε video από άλλο μαγαζί π.χ. εδώ http://www.youtube.com/watch?v=Qp1jDQdY4Ns (Χαϊκάλης, Καλοριζικάκης). Με τον Χαϊκάλη (μπουζούκι) παίζουμε μαζί standard Πέμπτες. To μαγαζί κάνει και έκτακτα live με σχήματα πιο “μικρασιάτικα” (σαντουροβιόλια) τα οποία θα τα ανεβάζουμε εδώ καθώς και στο Fb (Μικρασιάτικο Μεζεδοπωλείο). Άντε καλώς να ρθείτε!

Οι Γιαβάς - Γιαβάς ξαναχτυπούν!!! Κυριακή 12 Φεβρουαρίου στις 21.30 οι

Αναστασία Παπαγεωργίου (φωνητικά - πολίτικη λύρα και σάζι)
Γεράσιμος Παπαδόπουλος (φωνητικά και ούτι)
Φίλιππος Δημητρίου (κρουστά)

στο Μικρασιάτικο Μεζεδοπωλείο!!!