Ρεμπέτικα στο μαρούσι

Καλησπέρα

εάν γράφω σε λάθος σημείο παρακαλώ διορθώστε με.

Στο Μαρούσι, στην Πλατεία Ηρώων, Αναβρύτων 6, πολύ κοντά στο σταθμό του τραίνου παίζουμε εγώ (κιθάρα) και ο φίλος Νίκος μπουζούκι κάθε Κυριακή μεσημέρι, ξεκινάμε κατά τις 2:30. ΤΟ μαγαζί είναι καφενείο ουσιαστικά, βγάζει διάφορα μεζέδια, παίζουμε ό,τι γουστάρουμε -εννοώντας παίζουμε φουλ ρεμπέτικο, χωρίς γκρίνιες από μαγαζάτορα κλπ που παρεπιπτόντως ειναι ωραίος τύπος- και ο καθένας ευπρόσδεκτος με το οργανάκι του ή άνευ.

Θα χαρούμε να σας δούμε.

γεια σου μάκη! δεν θα μπορέσω να περάσω αυτήν την κυριακή με το μπαγλαμαδάκι μου, ελπίζω την επόμενη. καλά παιξίματα!

Φίλε Μάκη τί ώρα το διαλάτε ? Εγώ τελειώνω Μελίσσια κατά τις 6. Μένετε και πιο αργά ? Μήπως περάσω κάποια στιγμή να σας ακούσω κτλ!

Κοίτα Μπάμπη, επειδή παίζουμε μια φορά τη βδομάδα μαζί (και εγώ βασικά δεν παίζω πουθενά αλλού) και περιμένουμε πώς και πώς να παίξουμε, δεν έχουμε πρόβλημα με την ώρα άν έρθει καμμιά καλή παρέα ή κανάς φίλος με το οργανάκι του. Γενικά κατά τις 7 το σταματάμε, αν τώρα έχουμε όρεξη κλπ όπως είπα παραπάνω μπορεί να πάει και περισσότερο. Καφενεδάκι χαλαρό είναι, οπότε μπορείς να έρθεις να πάρεις μια μπύρα ή ένα κρασί και να αράξεις.

Αν και είμαι παλιό μέλος, να συστηθώ γιατί θα μπαίνω περισσότερο από δω και πέρα, είμαι ο Μάκης, αντμιν του rebetiko.sealabs.net. Πριν λίγο καιρό άρχισα να περιηγούμαι κάπως πιο συχνά στο σάητ, όσο προλαβαίνω, εδώ δεν έχω χρόνο ούτε με το sealabs να ασχολούμαι. Πολύ καλή η δουλειά που έχετε κάνει και πλούσια η θεματολογία.

Γειά σου Μάκη!!! Άντε να σε βλέπουμε πιο συχνά στο Φόρουμ.

…και να σε διαβάζουμε! Καλώς όρισες!

το γράφω εδώ, μιας και ανακάλυψα πως υπάρχει ήδη θέμα. φέτος έγινα χαλίφης στη θέση του μάκη, κατά τα άλλα είναι όπως τα γράφει ο μάκης στο πρώτο μήνυμα.
θα παίζουμε με τον νικόλα κάθε παρασκευή βράδυ (μετά τις 10) και κυριακή μεσημέρι (μετά τις 2). καλό είναι να κλείσετε τραπέζι στο 210-8028691. έχει άνετο και δωρεάν πάρκινγκ ακριβώς δίπλα, μετά την πλατεία.

Μέχρι τί ώρες παίζετε αδερφέ? Μπας και σας προλάβουμε καμιά μέρα…

γενικώς τραβάει, σίγουρα ως τις 3 τις παρασκευές και κυριακές αντίστοιχα κανένα πεντάωρο μέχρι τις 7-8. πάει το τετράωρο, καταστρατηγήθηκε…
μπάμπη είσαι ευπρόσδεκτος -ακόμα και χωρίς όργανο αν έρχεσαι κουρασμένος από δουλειά!

εκτάκτως αυτήν την κυριακή θα παίξει κιθάρα ο τάσος από τον βόλο, ανεξάντλητος στα παλαϊικά! λογικά θα σκάσω κι εγώ πιο μετά με τον μπαγλαμά μου.

μην κάνετε τον κόπο να ανεβείτε μέχρι το μαρούσι για την αφεντιά μου, είμαι σε αναζήτηση πιο συννενοήσιμου μαγαζιού… τζάμπα η διαφήμιση που του έκανα!

δυστυχώς αυτά συμβαίνουν στα μαγαζιά. η κακή συνεννόηση δεν ήταν μεταξύ σε μένα και στο νικόλα και ελπίζουμε να βρεθούμε κάπου αλλού μαζί.
εγώ συνεχίζω στο μαρούσι και σήμερα θα έχω παρέα μου τον λάμπρο καρκανόπουλο στην κιθάρα.
καλή παρέα και όργανα ευπρόδεκτα! το καλό κρασί το χουμε…

όταν ξεκαθαρίσει το πρόγραμμα, ελπίζω από βδομάδα, θα ενημερώσω ξανά!

κάθε παρασκευή βράδυ και κυριακή μεσημέρι παίζουμε ρεμπέτικα στο μαρούσι.(προηγούμενη σελίδα για πληροφορίες).
εγώ μπουζούκι και ο λάμπρος καρκανόπουλος κιθάρα. ελάτε με όργανα ή χωρίς, όλοι οι καλοί χωράμε…

ωραίοι μεζέδες, ωραίο κρασί και σωστά παρεάκια! γενικά περνάμε καλά…
τα υπόλοιπα από κοντά.

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 12:37 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 12:34 —

συγνώμη παράληψη. καλό είναι να κλείσετε τραπέζι στο 210-8028691

αύριο σάββατο από τις 9,30 και μετά θα “βαράμε” στο καφενείο “ηρώων” στο μαρούσι.
εγώ μπουζούκι και ο μάκης (max) κιθάρα.
καλό ειναι να κάνετε ένα τηλ. 8028691

άργησα λιγάκι… αλλά θα ήμαστε και σήμερα στο μαρούσι με το μάκη (max).
από τις 9,30 και μετά.

Καλημέρα…
Ελπίζω να περάσατε σούπερ.
Την προηγούμενη βδομάδα το καταευχαριστήθηκα.
Είναι πολύ όμορφα όταν άνθρωποι που δε γνωρίζονται , συνενοούνται τόσο όμορφα και αβίαστα.
Και αυτό είναι τεράστιο προτέρημα για όποιον παίζει μουσική.
Καταθέτω το σεβασμό μου!