Πρόταση κέντρου για μαζώξεις: Το Κουτούκι - Χαλάνδρι

Παίρνω το θάρρος να προτείνω μαγαζί για μαζωξεις
Ο χώρος βρίσκεται στο Χαλάνδρι κοντά στην πρώην πλατεία Κέννεντυ και ονομάζεται κουτούκι (πρώην καλοζυμης)
Προσοχή, υπάρχει και άλλος καλοζυμης και βρίσκεται στην Αριστοφάνους, εγώ μιλάω για το κατάστημα στην Υψηλάντου

Ο χώρος είναι καταπληκτικός σε αισθητική, νομίζεις ότι θα πεταχτεί κανένας Αυλωνίτης από καμιά γωνία, μεγάλος ψηλοταβανος, χωρίς γωνίες, και πιστεύω ιδανικός για συναντήσεις

Μίλησα με τον υπεύθυνο, έδωσε το οκ, ήδη μαζεύονται και άλλα γκρουπ ανά καιρούς
Μπορεί να μπει ένα κόστος ανά κεφαλή και δεν θα υπάρχει πρόβλημα να κάτσουμε μέχρι τις 2
Φυσικά θα πρέπει να ενημερώσουμε για την μέρα συνάντησης

Το κατάστημα μπορείτε να το δείτε εδώ

https://www.google.gr/search?output=search&q=Το+Κουτούκι+(Πρώην+Καλοζύμη)&ludocid=17782707675996355182&ibp=gwp;0,7&lsig=AB86z5XkHhD61iSujSs4s66vd62l&kgs=83bab470b510ecd9&shndl=-1&source=sh/x/kp/local&entrypoint=sh/x/kp/local

3 «Μου αρέσει»

Φαίνεται πολύ ωραίο μαγαζί…

Πας συχνά εκεί; :slight_smile:

Είχα να πάω πολλά χρόνια, μιλάμε για μαγαζί πολύ παλιό, καλαμωτές, παλιά βαρέλια κτλ
Τελευταία το θυμήθηκα και πήγα κάνα δυο φορές, πολύ καλά σπιτικά φαγητά, καλές τιμές, και ο ιδιοκτήτης καλός άνθρωπος και φιλικός, και έχει κάνει και από τώρα παραγγελιά την πλημμύρα του Μάρκου…

Για τις μέρες θα πρέπει να συνεννοηθούμε, ίσως πχ για Σάββατο να είναι πρόβλημα, αλλά αυτό σηκώνει συζήτηση μαζί του, ίσως και από σένα Χρήστο που είσαι πιο έμπειρος σε αυτά τα θέματα

2 «Μου αρέσει»

@AfterGR πώς είναι ο χώρος του μαγαζιού; γνωρίζεις στο περίπου πόσα άτομα χωράει;

Πιστεύεις θα είναι ιδανικός για την επόμενη μάζωξή μας;

@chrispanag από κάτι φωτογραφίες που πέτυχα μοιάζει μικρός σαν χώρος για να μας πάρει όλους. Αυτό το λέω με βάση τη συμμετοχή που είχαμε τα τελευταία 2-3 χρόνια στην Χριστουγεννιάτικη συνάντηση. Βέβαια o @AfterGR θα μας βοηθήσει περισσότερο επ’ αυτού μιας κι έχει πάει.

1 «Μου αρέσει»

Πιστεύω πως αξίζει το μαγαζί γιατί είναι μεγάλο και ψηλοταβανο, με τον χώρο χωρίς κρυφές γωνιές κτλ, θεωρώ ότι είναι πολύ καλό για αυτό που θέλουμε

Δηλαδή σε σύγκριση με το τελευταίο που πήγαμε στο Χαϊδάρι, τουλάχιστον 2-3 φορές μεγαλύτερο

Με το που θα αποφασιστεί θα πάω από εκεί για να συνεννοηθώ για την μέρα και τιμή ανά άτομο

3 «Μου αρέσει»

θα πρότεινα να μην υπάρχει τιμή ανά άτομο, αλλά με ελεύθερη κατανάλωση όπως κάνουμε πάντα. ο καθένας παραγγέλνει ό,τι θέλει, από 0 εώς 2000 ευρώ με σαμπάνιες και την ρόζα να βγαίνει από την τούρτα. υπάρχουν αρκετοί άνθρωποι που θα δυσκολευτούν με ένα στάνταρ ποσό, κάποιοι δεν τρώνε, κάποιοι δεν πίνουν κλπ.

3 «Μου αρέσει»

Νίκο σε αντίθεση με την Καλομοίρα, θα ζητήσω να βγει από τούρτα η Φαραντούρη!!!

Το είπα αυτό για το ποσό ανά άτομο διότι μου το πρότεινε ο ιδιοκτήτης όταν είχα μιλήσει