Ποτε δεν ειναι αργα . . . . .

Γεια σας φιλοι και φιλες του ρεμπετικου.Σημερα αποκτησα ενα τζουραδακι,και ηδη εφαγα ενα τετραωρο,
στο ντρανγκα,ντρουνγκα. :241:Απο μουσικη ειμαι ασχετος,δηλ σε καποιο οργανο,αλλα ακουω πολυ ελληνικο εντεχνο.
Η αδυναμια μου ειναι ο Σερ,αλλα και πολλοι αλλοι ,που αν αρχισω να αναφερω θα ξεχασω πολλους οποτε . . . . .
Απο μικρος ηθελα να μαθω καποιο οργανο αλλα οι συγκυριες ,και γνωριζοντας τις ωρες μελετης εκανα πισω.
Πριν λιγες μερες ομως ακουσα στη δουλεια πενιες,και μπαινοντας μεσα,μου ηρθε το μικροβιο.Παντα θαυμαζα αυτους που ξερουν να παιξουν ,και στα μεζεδοπωλεια κοιταζα τα οργανα και την τεχνικη που μου φαινεται βουνο.
Ενα φιλος ειχε μπαγλαμαδακι,αλλα και τζουρα τον οποιο μιας και μ΄αρεσει ο ηχος του εκανα την υπερβαση.
Εχθες περασα απο γνωστο κατασκευαστη στον πειραια,να ριξω μια ματια ,αλλα εδωδα και προκαταβολη .
Σημερα λοιπον ηταν η πρωτη μερα.:slight_smile: Λοιπον . . .το αποφασισα . . .αν και 46 χρονων θα μαθω.Σημερα εμαθα τις νοτες,και προχωραμε.Ψιλοπιαστηκα κι ολας.Τωρα σειρα εχει το διαβασμα στο φορουμ,και οπου κολησω
εδω ειμαστε.

Φιλικα Δρακουλης

Καλώς ήρθες φίλε Δρακούλη, καλή μελέτη και καλή ευχαρίστηση! Σύντομα και στην παρέα μας, ως ώριμος* μουσικός!!!

*άντε και αρχάριος, δεν πειράζει!

Ευχαριστω να΄σαι καλα. Ξερω . . . υπαρχει μεγαλη πορεια ,αλλα εαν υπαρχει θεληση ολα γινονται.
Ευτυχως περισσευει λιγος χρονος και πιστευω θα γινει δουλεια. Ν΄αλλαξουμε και λιγο . . .πηξαμε