Παρτιτούρες για μπουζούκι;

Kalispera magges. Exei kaneis idea pou boro na bro sto internet partitures gia bouzouki ? (rebetika). An oxi, kana kalo biblio exete ypopsi sas ?

Euxaristo,
Orestaklas eks Agglias.

kai egw 0restakla eks Agglias to idio site psaxnw… pantws biblio me partitures rebetikou yparxei,REBETIKA TRAGOUDIA/HLIAS PETROPOULOS

MIKE eks ellados

Ο Ορεστάκλας βέβαια έχει στείλει το μήνυμα πριν … τρία χρόνια !

Magkes an psaxneste akomh gia notes sto bouzouki steilte mhnyma [email protected]
Kai egw Bretania eimai (Glasgow) kai kati exoume kanei edw…

Mono aythentika fysika

Filika
Kwstas_Salonikios

Kserete kanenan apo Thessaloniki gia kompania?

Ρε παιδια να σκαναρω απ’οτι εχω και να σας τις στειλω!!!
Εχω κατι βιβλια απο το Νακα…
ειναι αρκετα…οποιος θελει :::
message!!!
Παρεπιπτοντως!!!::: μηπως γνωριζει κανεις σας
ενα βιβλιο με 100 ρεμπετικα τραγουδια που κυκλοφορουσε πριν καμια 15αρια χρονια με τιτλο Ρεμπετικη Ανθολογια?
Ηταν ενα πρασινο και ειχε παρτιτουρες για μπουζουκι ,του Τσιτσανη -Μητσακη-Βαμβακαρη-Χατξηχρηστου…
το ειχα αλλα καπου το δανεισα και απο τοτε αγνοειται…και… το ξαναψαχνω…

gia sas re mages eimai kainourgios stin parea kai exo trela me to rebetiko tragoudi.an borouse kapoios apo esas na dwsei kamia partitoura rebetikh h kana site sto internet tha tou eimai ypwxreos

Μαγκες κατα τη γνωμη μου αδικα ψαχνεται για παρτιτουρες, γιατι πολυ δυσκολα θα βρειτε σωστα πραγματα. Με τα λιγα που ασχοληθηκα με το πενταγραμμο, ειδα οτι ο καθενας γραφει οτι μαλακια θελει και επειδη εχει κανει σπουδες και εχει και ενα πτυχιο στη μουσικη νομιζει οτι κατι κανει, σκεφτειτε λιγο αμα ητανε ολοι οσοι γραφανε σωστοι τοτε ολοι θα παιζαμε τα τραγουδια το ιδιο, δεν ειναι ετσι ομως γιατι ακριβως οπως ειπα ο καθενας κανει, λεει, και γραφει οτι μαλακια του κατεβει. Το μεγαλυτερο βιβλιο που μπορει να βρει κανεις ειναι οι πρωτες εκτελεσεις, κι αφου μαθεις πρωτα καλα την πρωτη εκτελεση και καταλαβεις τι γινετε απο το σολαρισμα, τις συνγχορδιες, εως και τις δευτερες φωνες τοτε αν δεν σε ικανοποιει το αποτελεσμα ψαξε να βρεις αλλη εκτελεση κι αμα σ αρεσει περισσοτερο απ την πρωτη γουστο σου καπελο σου αλλα οχι να μου πασαρεις τα μπλε παραθυρα ,ας πουμε, του μαρκου και να καθεσε και να διαβαζεις και να σου βγαινει μια εκτελεση χειροτερη κι απ του νταλαρα!! Αυτα ειχα να πω μπορει να ακουγομαι και λιγο υπεροπτης αλλα ΕΤΣΙ Μ ΑΡΕΣΕΙ κι οποιος θελει ας διαφωνησει μαζι μου Γεια χαρα κι αντιο σας.

Re magkes eimai kainoyrgios stin parea. Opoios exei partitoures tha hthela na mou steilei kapoies sto e-mail: [email protected]