Οργανοποιοί στη Θεσσαλονίκη

ενημερωνω για οποιον μπορει να ενδιαφερεται.
Πηγα σε παπαδαμου και δεκαβαλα. Τα οργανα οργανα που ειδα ηταν στην τιμη των 650-700. Μερα με τη νυχτα. Του παπαδαμου αρκετα ανωτερα κατα τη γνωμη μου. Κανεις δεν ειχε το σκαφος που εψαχνα αλλα φαινεται πως δε θα το βρω σε αυτα τα χρηματα οποτε θα πρεπει να συμβιβαστω.

2 «Μου αρέσει»

Βρες κάτι που να σου κάθεται καλά στο χέρι, κυρίως το μπράτσο και φυσικά να σου αρέσει ο ήχος του

2 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα. Σημερα αποκτησα και εγω το δικο μου τριχορδο απο τον Παναγιωτη Σταμκο που παρασκευαζει στη Θεσσαλονικη. Ριξε μια ματια αξιζει!

Μπορείς να ανεβάσεις φώτο αν θέλεις.
Καλόπαιχτο και καλοτάξιμο όπως και να 'χει!!

Καλορίζικο.Βάλε και κανένα βιντεάκι να το ακούσουμε.

Είμαι καινούργιος στη σελίδα και δεν μπορώ να βρω πως ανεβάζω φωτογραφίες…

@Παναγιώτης_Ζουρζ Πατάς εδώ που λέει ανέβασμα και ανεβάζεις τις φωτογραφίες σου :

Ή μπορείς και με drag ‘n’ drop να την “πετάξεις” στο σημείο που θες μέσα στο κείμενο.

1 «Μου αρέσει»

9 «Μου αρέσει»

Ωραίο απλό σχέδιο χωρίς πολύ φόρτωμα και για μένα πλεονέκτημα το ότι δεν είναι πολύ ανοιχτόχρωμο το καπάκι. Το σχέδιο είναι πυρογραφία; Γιατί στη φώτο μου το θολώνει λίγο και δε διακρίνεται καλά.

είναι κέδρος, γι’αυτό.

δεν νομίζω, θέλει αρκετή δουλειά για να γίνει.

1 «Μου αρέσει»

Το καπάκι είναι κέδρος όπως είπε ο φίλος παραπάνω γι αυτό είναι σκουρόχρωμη. Για τη πυρογραφίας θα σε γελάσω γιατί δεν το γνωρίζω…

Δεν φαίνεται για πυρογραφία. Έτσι κι αλλιώς σήμερα με το λέιζερ αυτά τα σχέδια γίνονται γρήγορα και σε πολλές περιπτώσεις καλύτερα από το χέρι. Και από την άλλη αν προσέξεις τον ίδιο συνδυασμό ξύλων έχει και γύρω από την τρύπα - ροζέτα.

Παντός είναι το πρώτο μου μπουζούκι και είμαι πολύ χαρούμενος :joy:

4 «Μου αρέσει»

Να το χαρείς τότε φίλε μου αυτό έχει σημασία.
Παίζεις καιρό ή τώρα θα ξεκινήσεις?

Είχα ένα μικρό τζουραδακι που το χα πάρει παλιά αλλά δεν είχα πολύ ασχοληθεί. Με αυτά που συμβαίνουν είχα χρόνο και ασχολήθηκα λίγο και κατάλαβα το ποσό μου αρέσει. Έτσι πήρα το μπουζούκι και θα ξεκινήσω και μαθήματα κανονικά !

4 «Μου αρέσει»

Φίλε αν θέλεις ψάξε και για τον Βασίλη Μπαμπατζανη στην περιοχή της Μοναστηρίου και Γιαννιτσών. Εγώ έχω ένα τζουρά από τον Βασίλη και είμαι υπέρ ευχαριστημένος

1 «Μου αρέσει»