ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΙ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ

(system) #1

Είδα χτες την “Τελετή Έναρξης”.
Μιά σειρά πιό κάτω ήταν ο Νταλάρας!
Το ενδιαφέρον γιά το Φόρουμ, είναι πως στο τέλος της “Ιστορικής και Μυθολογικής Παρέλασης” (ʼρματα με “ταμπλώ βιβάν”, όπως στο Καρναβάλι της πάτρας) και όταν φτάνομε στη… Σύγχρονη εποχή, το άρμα παριστάνει ένα ρεμπέτικο πάλκο (κατά Τσαρούχην), και μιά… Μαρίκα μες στη μέση.

Κατά τα άλλα, στην κυρίως παρέλαση των αθλητών, κλείστε τ’ αυτιά σας. Είναι ένας μαλάκας Ντι Τζέϋ που παίζει γιά δύο ώρες ένα ασταμάτητο ΤΕΚΝΟ-ΡΕΗΒ!!! Ντούπα τα Ντούπα της! Μιά γυναίκα τρελλάθηκε, κι άρπαξε το μικρόφωνο και φώναζε:
“Σταματήστε την αυτή τη μουσικήηηηηηηηη”!

Τέλος, στην τελετή λήξης, ξέρετε ποιός θα τραγουδήσει το “Έλα απόψε στου Θωμά”;;;

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ!!!

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Ελα ρε. Καλά είναι να το πει ο Γιώργος. Στις μαζώξεις άνω των 50.000 ο Γιώρος είναι expert.
Εχετε δει τη φωτογραφία του ρεμπέτη Γιώργου Κάρλα (“Ρεμπέτικη Ανθολογία” Τάσου Σχορέλη) για πρώτη φορά μπρος σε μικρόφωνο μετά από 40 χρόνια στη γύρα; Τέτοια κόμπλα λέμε…
ΑΝ

(system) #3

ΚΥΡΙΕ ΦΕΡΡΗ,ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ.ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΑΤΑ Η maria ΑΠ’ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ.ΜΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.ΘΕΡΜΟΤΑΤΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ Ν’ΑΦΙΕΡΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗ ΜΑΡΙΤΑ(ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΟΝΟΜΑ)ΑΠ’ΤΙΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ.Η ΜΑΡΙΤΑ ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΕ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠ’ΤΑ ΨΗΛΑ.ΕΙΜΑΙ Ο ΨΗΛΟΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ ΣΤΙΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ.ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ(ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ).ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ.ΝΑ’ΣΤΕ ΚΑΛΑ.

(system) #4

Το κακό είναι ότι φεύγουν νέοι, νεότατοι άνθρωποι. Την είχα γνωρίσει τη Μαρία μια μέρα στις ερμηνείες. Ας είναι καλά εκεί που βρίσκεται. Είμαι σίγουρος ότι θα παρακολουθεί ευτυχέστατη τον Τσιτσάνη, το Μάρκο, το Μπαγιαντέρα, τον Ζαμπέτα και τόσους όλους που λάτρευε. Αγαπητέ ΤΑΣΟ στείλε τα συλληπητήρια στους οικείους της απ’ όλο το Φόρουμ.

Γιώργος Παναγιωτακόπουλος
admin

(system) #5

Τάσο, είμαι αληθινά συγκλονισμένος. Είχα σκοπό να σας ειδοποιήσω γιά τις συναυλίες που έρχονται. Δε μπορώ να καταλάβω. Είναι άνθρωποι -και ηλικιωμένοι μάλιστα- που τους αγαπάμε τόσο, και γι αυτό τους βλέπομε αθάνατους. Πόσο μάλλον η Μαρίτα, που η ζωή της (κι η ζωντάνια της) μας έδινε ζωή. Δεν έχω λόγια να πω. Έκανα σχέδια γιά σας, ετοιμαζόμουνα να σας εμπλέξω σε κάποια κίνηση γιά το Ελληνικό τραγούδι. Ας είναι. Το λίγο που τη γνώρισα, μου προσθέτει μιά στέρηση. Θα το πω στη Σωτηρία, αν και δεν ξέρω με τι τρόπο. Νάσαι καλά Τάσο, και συγνώμη γιά τη (σοκαρισμένη) φλυαρία μου.

(system) #6

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΘΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ Η ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΜΑΖΙ-ΜΕ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΔΩΣΑΤΕ ΤΟΣΟ ΠΑΘΟΣ ΜΕ ΟΣΑ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΘΑ’ΝΑΙ ΤΩΡΑ Η ΠΙΟ ΓΝΗΣΙΑ ΡΕΜΠΕΤΙΣΣΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΑΓΚΑΣ(ΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΗΣ ΕΠΟΧΗΣ)ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΨΑΧΝΕ.ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΦΑΝΦΑΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΜΠΩΔΗ ΛΟΓΙΑ,ΑΦΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΘΕΛΕΙ ΜΙΖΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΔΑΚΡΥΣΜΕΝΟΥΣ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ-ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ-,ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ-ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΚ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ-ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΤΥΠΑ ΤΑ ΜΠΕΓΛΕΡΙΑ ΤΗΣ ΣΕ ΠΙΟ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΑ ΚΙ ΕΓΩ…ΟΠΟΤΕ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΗΣ/ΜΑΣ ΓΙΑ ΟΛΑ.