Οι Σμυρνιοί συνθέτες του ρεμπέτικου. Πάτρα

Την Πέμπτη 14 Φεβρουαρίου, στο “1871” (Αγίου Δημητρίου 49), μια βραδιά εφιερωμένη στους συνθέτες της Σμυρναϊικης σχολής του ρεμπέτικου. Τραγούδια των: Τούντα, Παπάζογλου, Σκαρβέλη, Περιστέρη, Δραγάτση, Ασίκη, Καρίπη και άλλων.

Νίνα Καραμολέγκου (φωνή)
Ελευθερία Δαουλτζή (κανονάκι)
Κώστας Τσαρούχης (ούτι)
Χρήστος Παπαναγιώτου (κιθάρα)

Φίλε Pap! Αν αυτό το σχήμα κάνει πως ανεβαίνει πιο ψηλά,να μας το πεις.

ΓΙΑΤΙ η ημερομηνία λέει 14 Φεβρουαρίου?

Μάλλον Απριλίου ήθελε να γράψει ο φίλος Pap, έτσι κι αλλιώς 14 Φεβρουαρίου ήταν Δευτέρα.
Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται, θα παρεβρεθώ

Παιδιά, με συγχωρείτε! Έχετε δίκιο!:112: 14 Απριλίου είναι η σωστή ημερομηνία. Τα υπόλοιπα είναι σωστά. Αγαπητέ Gilles, άμεσα δεν νομίζω πως θα ανηφορήσει το σχήμα αλλά σε τέτοια περίπτωση θα το μάθεις σίγουρα και… με σωστή ημερομηνία!!!Την καλημέρα μου σε όλους.

Σας εύχομαι να περάσεται καλά,αν και δεν χρειάζεται να μαντέψεις ότι θα είναι μια θεική βραδια!!!

Φίλε Pap τι ώρα περίπου σήμερα;

Μετά τις 10 και μισή…

Φοβερή βραδιά χτες. Ελπίζω να σας πετυχαίνω πιο συχνά στο εξής. Ειδικά το Μόρτισσα Σμυρνιά το κάτι άλλο :088:

Οι συνήθεις ύποπτοι Τσαρούχης Κ. (ούτι), Καραμολέγκου Ν. (φωνή), Δαουλτζή Ε. (κανονάκι), Παπαναγιώτου Χ, (κιθάρα), στο γνωστό μέρος “1871”, Αγ. Δημητρίου 45, το Σάββατο 19/11, το βράδυ θα παίξουν τραγούδια της Σμυρναϊικης σχολής του ρεμπέτικου.

Α! Για ακούστε και αυτό http://soundcloud.com/tsapa/sets/smyrnioi-synthetes-tou/ έτσι για μια μικρή γεύση…

Γ$μώ τον μπελά μου είμαι φαντάρος και θα σας χάσω! Καλά παιξίματα!!

Φαντάρε δεν πειράζει… μια άλλη φορά θα τα πούμε από κοντά… θα ξαναπαίξουμε άλλωστε στο ίδιο μέρος και άλλες φορές!