Μια βραδιά στο εργαστήριο του Γιάννη Καρβούνη

Καλημέρα

Προβληματίστηκα για το που έπρεπε να βάλω αυτο το θεμα. Ισως στο Blog μου θα ήταν το καλυτερο, αλλα μιας και περασα τοσο καλα, ήθελα να το δείτε και εσεις… Νομιζω οτι θα αρεσει σε αρκετους, μουσικοφιλους, ποδοσφαιροφιλους κλπ

Την Προηγούμενη Τρίτη πέρασα το απόγευμα για λίγο (ετσι πιστευα) απο το εργαστήριο του Γιάννη Καρβούνη στη Νίκαια για να πω μια καλησπερα. Εϊχα παει Αθηνα για λίγες μερες και ήθελα να τον δω. Αργότερα θα πηγαινα να ακουσω τον babis στον Πειραιά.

Οταν εφτασα εκεί ήταν ήδη δύο μπουζουξηδες (Ορφανίδης, Νικολέρης) και δοκίμαζαν τα νέα όργανα του Γιάννη… Στη συνεχεια ακριβώς εξω απο το εργαστήριο στήθηκε γλέντι με αρκετούς ακομα μουσικούς… Δειτε στο παρακατω βίντεο τι εγινε… Φυγαμε πρωί …

Δυστυχως ο ήχος έχει πρόβλημα στην αρχη. Ο υπολογιστής μου δεν αντεξε το μονταζ και εχει κολληματα και δε συγχρονιζεται ο ηχος με το βιντεο. Κανει και κατι τσαφ στις πενιες…

Παναγιώτη, προφανως είσαι μελος του φορουμ.
Εχω δώσει στον Γιάννη τις φωτογραφίες σε υψηλη αναλυση 18 MP. Μπορω να στις στείλω και με μειλ αν θες, αν και είναι δυσκολο λόγω μεγέθους (6-7 Μβ η κάθε φωτογραφία). Αν πας στον Γιάννη μπορεις να τις πάρεις με ενα φλασακι. Υπαρχουν και τα αρχεία RAW για περεταίρω επεξεργασία και εκτυπωση…

Πωπω όμορφη μπουζουκοκατάνυξη! Πότε έγινε αυτό και δε το πήραμε χαμπάρι;

Τυχαίνει συχνα, αλλα δεν προγραμματίζεται… Αν βρεθουν πανω απο δυο τρεις… ετοιμαζεται το τραπεζι…
Το σουβλατζιδικο είναι ακριβως διπλα, ορεξη παντα υπαρχει, οποτε…

Τη συγκεκριμένη Τρίτη (16 ΟΚΤ) βρεθηκαν 6 Α εθνικής (Ορφανίδης, Νικολέρης, Πάππος, Γκολές, Δημουλιακας, Κωτσοβίλης) ήρθε και ο Βαρλας

ωραία πράγματα! τυχερός είσαι φίλε, στα οργανοποιεία απολαμβάνεις τους παιχταράδες καλύτερα από τα μαγαζιά…

Βεβαια…
Ολα τα λεφτα ήταν η συζήτηση και το τραγουδι με τον Μπαμπη Γκολε…
Απιθανος σε ολα του… Μαγεια πραγματικα !!!

σε ποια φωτογραφια εισαι εσυ?

Σε καμια!!!
Σε ενα βιντεακι μονο φαινομαι λιγο απο το οποιο δεν εχω ανεβασει αποσπασματα…
Ειχα την καμερα συνεχεια εγω…

Δεν έκανες ένα τηλέφωνο να έρθει ο babis να ακούσει;; :slight_smile:
Ωραία κατάσταση. Μπράβο που μας το μεταφέρεις… Και βέβαια, τα μπουζούκια του Καρβούνη ακούγονται τέλεια!

6 Α εθνικής (Ορφανίδης, Νικολέρης, Πάππος, Γκολές, Δημουλιακας, Κωτσοβίλης) ήρθε και ο Βαρλας

Ου-α-ου δεν περιμενα ποτε να δω τοσους πολλους μαζι
και μαλιστα τετοια ονοματα
πρεπει να εισαι πολυ τυχερος θα εδινα τα παντα να ημουν εκει …

Άσε Μπάμπη μου,ορισμένοι άκουσαν τα μπιν.λίκια τους.

υ.γ.Όχι ο Γιώργος βέβαια.

Μας εκοψες στο καλύτερο , όταν ο Γκολες άρχισε να τραγουδάει
Ευχαριστουμε πάντως για τη καταγραφή μιας τέτοιας ξεχωριστής βραδιάς

Αυτα ειναι…αυτα θα μας μεινουν…και ειναι και τα καλυτερα…

Πωωω, τι μας έκανες τώρα… Εκείνη τη μέρα ήθελα να περάσω για να μου καθαρίσει τον καβαλάρη (αλλά το πρωί). Τι σκηνικό ήταν αυτό? Εγώ φίλε μου παρακαλώ να μου κάτσει τέτοια κέντα έστω και μια φορά…κάποτε…

Αυτή είναι η ευχαρίστηση που παίρνεις από το ρεμπέτικο… κάτι τέτοιες καταστάσεις!
Ευχαριστούμε που μοιράστηκες το όλο σκηνικό μαζί μας!