Μετατροπή ενισχυτή για μουσική στον δρομο

Γειά και χαρά συμφορουμίτες. Σήμερα γνώρισα ένα καταπληκτικό άνθρωπο και συναδέλφο (θεωρώ και θαρρώ ότι όλοι οι μουσικοί είμαστε συνάδελφοι επαγγελματίες και μη) ο οποίος είχε την εξής απορία. Έχει έναν ενισχυτή 220w και με ρώτησε αν υπάρχει κάποια " πατέντα" ώστε να μπορεί να παίξει με αυτό στον δρόμο.Ο άνθρωπος δεν έχει τα οικονομικά για έναν ενισχυτή για αυτή την δουλειά. Αν κάποιος έχει κάποια προηγούμενη εμπειρία ή λύση μιάς και έχουμε και πιο έμπειρους στο φόρουμ θα του είναι υπόχρεος. Όπως είπα ο άνθρωπος είναι ένα διαμάντι και θα θέλα πολύ να τον βοηθήσω έστω και με μια πληροφορία.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Kαλημέρα!
Το θέμα ειναι καθαρά ηλεκτονικής φύσης.Οπότε ένας ηλεκτρονικός μπορεί να βάλει κάποιο αντάπτορα να δέχεται μπαταρίες.Μόνο έτσι πιστεύω εγω…

1 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα.
220w είναι πάρα πολλά για τον δρόμο! Θα θέλει μπαταρίες φορτηγού για να καταφέρει να κάνει τη δουλειά του… Καλό θα είναι να βρει κάποιον ενισχυτή περίπου στα 10 - 20 watt γι αυτή τη δουλειά…

αυτό σκεφτόμουν και εγώ γιατί ούτως η άλλως οι ενισχυτές για αυτήν την δουλειά δεν έχουν τόσο μεγάλη τάση