Μεζεδοπωλειο Τουρσι

Την Κυριακη στις τρεις η ωρα το μεσημερι θα βρισκομαι καλεσμενος του δικου μας Γιωργου(Nightblues)ο οποιος βρισκεται εκει καθε Σαββατο και Κυριακη μεσημερι, μαζι και με τον επισης δικο μας Νικο (PiniosBlues) και με αλλους φιλους οργανοπαιχτες στο Αιγαλεω πλατεια Παπαγου στο μεζεδοπωλειο Τουρσι με τρελλα και μπουζουκομανια. Θα χαρω πολυ να συναντησω συμφορουμητες.

Σε ευχαριστώ Λιάκο για την διαφήμηση, ένα είναι το μόνο σίγουρο, οτι θα την περάσουμε φίνα. Όσοι πιστοί προσέλθετε με μπουζούκομπαγλαμάδες ανά χείρας…

Μπορειτε να δωσετε καμια διευθυνση γιατι μονο με το ονομα της πλατειας ειναι δυσκολο.:109:

Ηρακλείτου 35-37 ,πλατεία Παπάγου,Αιγάλεω,τηλ.2105904994

Καλησπέρα zabe, καλά τα λες. Και τρέλα και μπουζοκομάνια προσφέρει το μαγαζί, άλλα και άπαιχτους αραβικούς μεζέδες και ναργιλέδες καθώς και πολλά τραγούδια σε τουρκική version από τον φετινό συνεργάτη του Γιώργου τον Βασίλη (κιθάρα-τραγούδι). Το πιο σπουδαίο όμως είναι το φιλικό κλίμα και η ζεστή ατμόσφαιρα .
Εγώ πάντως από το περασμένο Σάββατο που ήμουν στα παιδιά δε βλέπω την ώρα να
ξανάπαω. Μας μπρίζαρες για τα καλά, ότι έλεγα να με δει λιγάκι το σπιτάκι μου και το σκυλάκι μου. Άντε πάλι, Λάρισα -Αθήνα κοντεύω να το κάνω Πατήσια -Παγκράτι. :088:

Το Δεκέμβρη κάνω το δέντρο-εμψυχωτή σε παιδικά πάρτι τις Κυριακές, οπότε τον (πράγματι-και-τουρκόφωνο) ρεμπέτη μπόρεσα να τον κάνω μόνο Σάββατα. Να την περάσετε φίνα και για 'μένα την Κυριακή.
Χαιρετούρες, λοιπόν, κι από 'μένα - ηλεκτρονικές…
Τις ζωντανές από κοντά στο Τουρσί.

Καλοσώρισες Βασίλη στην μεγάλη παρέα μας. Καλή περιήγηση…

Σε ευχαριστω και θα προσπαθησω να ερθω.

Για αλλη μια φορα κατι ετυχε στον Βασιλακη και αυτο το Σαββατο 17-01 θα βρισκομαι παρεα με τον Γιωργο στο Τουρσι. Την προηγουμενη φορα δεν ειδα δραση, για ξετρυπωστε σιγα σιγα και φερτε και τα οργανακια ενοειτε

Πηγα Κυριακη μεσημερι. Ωραια ατμοσφαιρα, πολυ καλο φαγητο και πολυ ωραια ζωντανη μουσικη απο τον Γιωργο (NightBlues) και την παρεα του. Το συστηνω χωρις καμια επιφυλαξη.
Φιλε Γιωργο θα παρω τηλεφωνο απο βδομαδα να κανονισουμε αυτο που ειπαμε.
Να πατε :slight_smile:

Αυτη την Κυριακη 22-2 θα ειμαι παλι εκει με τον φιλο μου τον Γιωργο, θα σας περιμενουμε, τα οργανα ξεκινανε στις 3 το μεσημερι.

Αυριο Σαββατο 14-3 θα ειμαι παλι στο Τουρσι με τον φιλο μου Γιώργο, οσοι πιστοι προσέρθετε

Εχω την τύχη να μένω ακριβώς απέναντι απο το μαγαζι και έχω να πώ μόνο τα καλύτερα
Ξυλινη διακόσμηση και πολύ καλη μουσικη-οι
Κατα την γνώμη μου η παγκοσμια κριση είναι αυτή που βοήθησε το μαγαζι,μιας και το
ξεχωριστό και πολύ οικονομικό φαγητό τράβηξε τους κατοίκους των δυτικών παριαστίων και όχι μονο αυτους.
Τα παιδια είναι πού φιλικα και πραγματικά δεν τους νοιαζει το ποσο της ταμειακης
Τους αρκει που προσφερουν κατι τοσο ποιοτικο και ας βγαζουν απλα ενα μεροκαματο
Το τραγουδι παει μέχρι αργα και ελπιζω τώρα που φτιαχνει ο καιρος και ολο και κανα παραθυρο θα ανοιγει,να μην εχουμε περιεργους επισκεπτες
Ανατολιτικες γευσεις λοιπον και τσιπουράκι με τουρσι για το καλωσορισμα

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια παιδιά. Καλό θα ήταν όσοι έρχονται και είναι απο το φόρουμ να έρχονται στο τραπέζι μας μαζί με τα όργανα πάντα όσοι παίζουν,να γνωριστούμε κιόλας… καλές πενιές σε όλους! (φίλε mkalikan περιμένω τηλέφωνο να τα π(ι)ούμε)

Το Μεζεδοπωλείο “Τουρσί” προστέθηκε στα Ρεμπέτικα Στέκια.