Μαθήματα Μπουζουκιού (2008-2014)

Πρώτα απ΄ολα θα ήθελα να καλησπερίσω την πολυ όμορφη παρέα σας.Ψάχνοντας για πληροφορίες στο διαδίκτυο, σχετικά με μαθήματα μπουζουκιού, ανακάλυψα τυχαία το φόρουμ και καταενθουσιάστηκα.Εδώ και αρκετά χρόνια θέλω πολυ να μάθω μπουζούκι αλλά για οικονομικούς λόγους δεν το είχα καταφέρει μέχρι τώρα.Το θέμα είναι οτι δεν έχω καμία ιδέα από μουσική.Οπότε θα πρέπι να ξεκινήσω απο το μηδέν.Θα με βοηθούσατε πάρα πολύ αν μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο καθηγητή στις περιοχές Βύρωνα, Καισαριανή, Παγκράτι.Ή μήπως υπάρχει κανείς που έχει πάει σε ωδείο αυτών των περιοχών και μπορεί να μου δώσει κάποιες πληροφορίες ή εντυπώσεις?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Γρηγόρης Βασίλας!! Μένει Βύρωνα και είναι πολύ καλός.

Μπορείς να αρχίσεις μονη σου με καποια βιβλια τεχνικής και βγαζοντας τραγουδια ακουγοντας τα,μην ξοδεύεις περιουσιες σε δασκάλους και ωδεία,σιγα σιγα θα βρείς τον δρομο σου.

στη περιοχη Παγκρατιου ο Μανωλης Παππος! στη περιοχη Βυρωνα ο Γρηγορης Βασιλας! Οτι καλυτερο υπαρχει σε ολη την Αθηνα! Πληρουν τον συνδυασμο του εξαιρετικου παικτη και μουσικου ταυτοχρονα!:063::063:

Μηπως ξερουμε στο περιπου τι κοστιζει ενα μαθημα με τον Βασιλα ?

Σου δίνει το τηλέφωνό του ο άνθρωπος!

Και εξαιρετικών χαρακτήρων!!! Έχει και αυτό σημασία μεγάλη!!!

Ο Γρηγόρης επιπλέον είναι και πολύ καλό παιδί (τον Πάππο δεν τον ξέρω προσωπικά). Και οι δύο πάντως παίζουν κυρίως τρίχορδο

  1. στοιχεια για τον Παππο δοθηκαν με πμ;;
    αν ναι, στειλτε κ σε μενα ενα πμ προς ενημερωση γιατι ψαχνω ενα δασκαλο να συνεννοηθω κ για μαθηματα κ για το πιο ειναι το καταλληλοτερο οργανο για να αρχισω (κοστος, κατασκευαστης, καινουριο ή μεταχειρισμενο, 3χορδο ή 4χορδο (για πρακτικους λογους κιολας μιας κ παιζει να φυγω εξωτερικό απο σεπτεμβρη), με βεργα ή ντιζα κλπ)…

  2. οποιαδηποτε επιπλεον γνωμη δεκτη για καθοδηγηση…αν κ εχω διαβασει τα περισσοτερα που εχω βρει στο site… δ εχω γραψει για να μην επιβαρυνω μιας κ σχεδον ολα εχουν συζητηθει…

  3. αν εχετε υπόψη κ αλλο δασκαλο στην περιοχη της αθηνας (παγκρατι, μετς, νεος κοσμος, κουκακι, και περιοχων κατα μήκος της λεωφορου μεσογειων έως κ μαραθωνος) ευπροσδεκτοι…

συγγνωμη για την κουραση κ το μεγαλο ποστ…
να στε καλα

Τηλέφωνα δημοσίως καλό είναι να αποφεύγονται.Ο Μανώλης για όλο το καλοκαίρι θα είναι εκτός Αθηνών,(Κρήτη),οπότε μιλάμε από φθινόπωρο και μετά.Για οτιδήποτε χρειαστείς στείλε μου π.μ.

Προς πάντα ενδιαφερόμενον:

Ο Νίκος έχει δίκιο. Καλύτερα να γίνει δέκα φορές η ίδια ερώτηση και δέκα φορές να απαντηθεί με προσωπικό μήνυμα, παρά να εκθέτουμε τα τηλέφωνα των ανθρώπων σε κοινή θέα.
Προτείνω ενθέρμως σε όλους να τηρούν τις ίδιες προφυλάξεις και για τα δικά τους τηλέφωνα και μέιλ.

Καλησπέρα σας,
Μένω στο Βύρωνα και ενδιαφέρομαι να κάνω μαθήματα στο μπουζούκι και έψαξα να βρώ στοιχεία του Γρηγόρη Βασίλα ή του Μανώλη Πάππου αλλά δεν βρήκα τίποτε.

Εάν κάποιος έχει το τηλέφωνο ή έστω ένα email να επικοινωνήσω μαζί τους, θα το εκτιμούσα πολύ.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Αρχοντής

Φίλε μου καλησπέρα!Θα σου δώσω μία συμβουλη εκ πείρας καθώς έχω κάνει μαθήματα με 3-4 διαφορετικούς δασκάλους χωρίς να γνωρίζω βέβαια τη διαδακτική ικανότητα των δυο σπουδαίων καλλιτεχνών που προανέφερες

Το σημαντικότερο σε έναν δάσκαλο είναι να έχει καλή μεταδοτικότητα και να είναι κατανοητός!

Καλή συνέχεια στην αναζήτησή σου!

Τελικά γνωρίζει κανείς αν κάνει μαθήματα ο Πάππος; Μήπως έμαθαν κάτι σχετικό οι φίλοι που ρωτούσαν σε προηγούμενα ποστ;

Επίσης, αν τελικά παραδίδει μαθήματα, παρακαλώ όποιον γνωρίζει να μου στείλει τον αριθμό του.

Ο πιο απλός τρόπος να μάθεις φίλε αν κάνει μαθήματα ο Πάππος είναι να πας μια φορά εκεί που παίζει και να τον ρωτήσεις.
Είναι πολύ εύκολο να συνεννοηθείς μαζί του.
Για ευνόητους λόγους δεν μπορώ να σου δώσω το τηλέφωνο του, καλλίτερα να δεις απο κοντά.