Κλοπή μπουζουκιού

μπουζούκι

(Παύλος Νιαούρης) #1

Κλάπηκε μπουζούκι ( σέ διάρρηξη ) . Είναι εντελώς αναγνωρίσιμο , όπως βλέπετε στίς φωτογραφίες , φιγούρα ξύλινη δικό μου σχέδιο , τήν έχω βάλει μόνο σ’αυτό καί σ’ένα τζουρά , στρογγυλή ροζέτα καί πλακέ καράολο εντελώς ασυνήθιστα γιά τετράχορδο . Ετικέτα μέ τό όνομά μου καί ημερομηνία Μάρτιος ή Απρίλιος 2017 . ÔåôñÜ÷ïñäï 3 small.jpg

(Νίκος Σαρηγιάννης) #2

κρίμα ρε παύλο… το νου μας σε αγγελίες, παζάρια, μαγαζιά με μεταχειρισμένα.

(ΙΟΥΛΙΟΣ ΒΕΡΝ) #3

Κριμα ρε φιλε,ειναι σαν να σου παιρνουν κομματι απ τη ψυχη σου.Μακαρι,εστω συμπτωματικα να βρεθει.Λογικα σε μικρομαγαζα που πουλαν 2ο κ 3ο χερι κλπ(βλ.μοναστηρακι)θα καταληξει,αλλα σιγουρα οχι ‘‘βιτρινα’’.Λιγο ψαξιμο πονηρεμενο ισως εκει…(και μην πιστεψεις εμπορο εννοειται οτι κι αν πει…).Ειναι μια πραξη ασυγχωρητη για μενα,η καταδικη της αξιοπρεπειας…ασχετως αξιας…

(Νίκος Σαρηγιάννης) #4

και εκτός κέντρου, σε συνοικιακά με μεταχειρισμένα…

(ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ) #5

Xωρις να θελω να φανω απαισιοδοξος θα πω οτι πριν χρονια εκλαπησαν 3 μπουζουκια απο του Καφετζοπουλου.Τρια οργανα που δεν μοιαζουν με τιποτα με οτι εχει συνηθισει το ματι.Τρια τριχορδα που τα ξεχωριζει μεσα σε πληθος μπουζουκιων ακομα και το πιο αγυμναστο ματι.Κι ομως ουτε ακουσαμε ουτε ειδαμε κατι.Μην περιμενεις πολλα φιλε Νικο λοιπον.Μακαρι να βγω ψευτης

Ρε παιδιά, αυτό με το Μοναστηράκι, μήπως καμιά φορά το λέμε λίγο αστόχαστα;

Ή υπάρχει(ουν) κάποιο(α) συγκεκριμένο(α) μαγαζί(ιά) που πουλάει κλεμμένα, οπότε όποιος το έχει αντιληφθεί ας το καταγγείλει, ή αλλιώς ας μην τσουβαλιάζουμε άδικα όλα τα μαγαζιά μιας περιοχής.

Φιλικά.

(ΙΟΥΛΙΟΣ ΒΕΡΝ) #7

Οχι φιλε pepe,δεν εχω προθεση να διαβαλω κανεναν χριστιανο κ μη που παλευει να ζησει με μικροπραματειες κλπ,προς Θεου.Απλη λογικη λεει πως ισως ειναι πιθανο αναμεσα σ ολους αυτους τους βιοπαλαιστες να υπαρχει κ κανενα λαμογιο.Ειναι ας πουμε ενα ''γιουσουρουμ"το Μοναστηρακι,κ βρισκεις σχεδον οτι θες.Στις παρυφες καθε λαικης αγορας πχ,βρισκεις απιθανα πραγματα,που δεν ειναι σε κοινη θεα.Να ναι λοιπον πονηρεμενος εννοουσα και μονον.