Κατασκευη τζουρα

Ολοκληρωθηκε η κατασκευη του πρωτου μου τζουρα!

Τα πιο δυσκολα σημεια που συναντησα ηταν η ενωση μανικου με σκαφους οπου
χρειαζεται μεγαλη προσοχη! και η τοποθετηση της φιγουρας στο καπακι.
Ηταν κατι που εκανα για πρωτη φορα και εκανα το λαθος να κανω το περιγραμμα της
φιγουρας με μολυβι αλλα οχι απο την καλη μερια η οποια ηταν καλυμενη με χαρτοταινια!
Ετσι μοιραια οταν πηγα να την ταιραξω αφηνε πολλα κενα και θα επρεπε να τα στοκαρω κατι που
δεν ηθελα. Ετσι πεταξα ενα καπακι και αφαιρεσα τη φιγουρα και την εβαλα πλεον σωστα!

ΥΣ Ευχαριστω οσους με εχουν βοηθησει.
Το σκαφος το πηρα ετοιμο!
Μπορειτε να ακουσετε τον ηχο τουεδω

Συγχαρητηρια για την αναβαθμιση της σελιδας!!!

Μπραβο ρε μορτη,πραγματικα σε ζηλευω… Ειναι πολυ ομορφο το τζουραδακι σου… Καλα παιξιματα…

Πολύ όμορφο είναι…καλορίζικο και καλόπαιχτο. Από ήχο τι λέει;

Συγχαρητήρια και για το αποτέλεσμα, αλλά πιο πολύ για την οργάνωση και τη μεθοδολογία σου. Άμα είναι κανείς μερακλής, φαίνεται!!!

πολυ καλη δουλεια ,τι εκανες με την ενωση σκαφος μανικι γιατι τα χω κανει θαλασσα και πανε χαμενα δυο σκαφη

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια!
Φιλε pano γιατι χαλασαν τα σκαφη;;
Μπορεις να δεις πως κανω την ενωση εδω

γεια σου ρε παιχτουρα με το κλαρινο σου.Πολυ καλη δουλεια το τζουραδακι.Εκει που λες οτι τα σκαφη χαλασαν τι ενοεις?Και κατι ακομη.Προσεχε την ενωση σκαφους μανικου ,γιατι απ οτι βλεπω το ενωνεις χωρις χελιδονοουρα(ετσι μου το εμαθαν κι εμενα πριν απο χρονια)Μακαρι να μπορουσα να στο εξηγησω αλλα αν ψαχτεις λιγο θα το δεις και μονος σου.Βεβαια γνωστοτατος!!! οργανοποιος κανει τετοιες συνδεσεις…και βαζει και βιδα( ναι βιδα) για σιγουρια.Να εισαι παντα καλα να φτιαχνεις,και να πυροβολας κιολας.Εβαλα την σελιδα σου στα αγαπημενα μου ,και θα σε παρακολουθω.Τα λεμε

Σε ευχαριστω φιλε Κωστα! Τα σκαφη που χαλασαν το αναφερει πιο πανω αλλος φιλος οχι εγω!
Να σαι καλα!!!