Κανένα καλό στέκι στην Κομοτηνή ή Ξάνθη; (2009)

Κανένα καλό στέκι για ρεμπέτικα στην Κομοτηνή ή την Ξάνθη γνωρίζει κανείς;

κανε ενα κοπο και τραβα στη Δραμα , εκει θα βρεις το << ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ >> …:089:

καλη ταβερνα , πολυ καλο φαγητο , ζεστο περιβαλλον …:088:

ο ιδιοκτητης εχει καψουρα με τους δυο << Αποστολους >> , δηλαδη Χατζηχρηστο
και Καλδαρα … μουσικοι αψογοι , φωνες ζεστες και σωστες !!!:110::109::110:

επισης ξερουν σχεδον ολο το ρεπερτοριο του Στελιου Καζαντζιδη !!! και ομως ΝΑΙ !!!

ονομα ιδιοκτητη = Παναγιωτης Χρονος …:109:

( Κομοτινη και Ξανθη , απ` οσο δυναμαι να γνωριζω , δεν παιζει κατι … )

Είχα ένα φιλαράκι μπουζουξή καλό παίκτη που είχε ανοίξει στην Ξάνθη ένα μαγαζί τη μουσική ασπιρίνη , με παραδοσιακά όργανα και μουσικές ,δέν ξέρω άν υπάρχει ακόμη γιατί έχασα τα ίχνη του απο το 97 …

Όχι οτι η Δράμα είναι μακριά, αλλά είναι το αλκοτέστ στη μέση…

Κομοτηνη θα πας Σπηλια ρε φίλε απεναντι απο Μαρινοπουλο .

Ευχαριστώ ΛάζαροςΡαζής και oxtaxordos

Να προσθέσω το κάστρο ακριβώς πίσω από τα ερείπια του κάστρου στην Κομοτηνή. Οι ιδιοκτήτες έχουν κόλλημα με το ρεμπέτικο και το παραδοσιακό. Η ιδιοκτήτρια (δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομά της) τραγουδάει και μάλιστα καλά και φυσικά υπάρχουν όργανα για όσους θέλουν να παίξουν.

Λιγο καθηστερημένα σα μύνημα αλλα δεν πειράζει… Η Δώρα και η Κλαίρη εχουν το Φρούριο στην Κομοτηνη και η μαμά τους ναι τραγουδάει πολύ ωραία. Αν ξέρετε να παίζεται πάρτε τα όργανα κουρδίστε τα και δώστε.Η μόνη λύση στην Κιουμουρτζίνα είναι αυτή.Σπηλιά αν δεν εχεις πάει ακομα μην πας!!!Αλλιως πάλι οργανα και πλατεία…

καταρχην δεν θελω ξαναπεις την πολη μου Κιουμουρτζίνα αλλα κομοτηνη και οσο για το να μην παει σπηλια ενταξει μαλλων δεν κανει για hardcore ρεμπετες , εγω προτείνω να παει και να μας πει ο ιδιος την γνωμη του γιατι θα περάσει καλα πιστευω.

Οκτάχορδε,σπούδασα Κομοτηνή και την αγαπώ σαν πόλη.Δεν το είπα με κακό σκοπό.Εξάλου ο Γκαϊφίλιας μας την έμαθε εμάς ετσι τους εξ Αθηνών.
Συμπερασματικά πάντως της λείπουν τα καφενεδάκια.Αν και την είχαμε βρει την λύση.
Η Σπηλιά απλά δεν με εντυπωσίασε,τιποτα παραπάνω