καλησπερα

(manos74) #1

Καλησπέρα,με λένε Μάνο και είμαι από τη Σάμο.
Αγαπημένο μου όργανο το μπουζούκι με το οποίο ασχολούμαι κάποια χρόνια ερασιτεχνικά.
Βλέπω εδώ μια όμορφη παρέα και θα χαρώ πολύ να ανταλλάξουμε απόψεις.

(Δημήτρης Ν.) #2

Καλώς ήρθες Μάνο από την Σάμο.

(ΡΕ Μινόρε) #3

Καλωσόρισες Μάνο. Η παρέα είναι πράγματι όμορφη. :088:

(spiros_kleidia) #4

Καλως ορησες Μανο!Ηρθες στην καταληλη παρεα για το ρεμπετικο και γενικα για την λαϊκη και δημοτικη μουσικη:088:

(manos74) #5

Ευχαριστώ πολύ παιδιά,καλώς σας βρήκα

(ΑΡΗΣ_86) #6

πάρε κι ένα Μπράβο για γούρι και καλη αρχή!!!:112::112::112:

(system) #7

Everyone loves a pretty face - except those women who might see it as a threat. With eyes on the competition, women of childbearing age rate other attractive women consistently lower than women who have entered menopause, according to a new study.“It’s almost as if they’re putting down other attractive women,” says Benedict Jones, a psychologist at Aberdeen University, UK, who led the study of 97 middle-aged women.wow goldNumerous studies have looked at how fertility affects women’s preferences for men’s faces, bodies, voices, and even sweaty shirts. Yet few researchers have flipped the coin to examine how fertility changes competition for mates within sexes, says Jones.wow goldHe and his colleagues showed pre- and post-menopausal women pictures of men and women, digitally manipulated to make them more masculine or more feminine looking. Their software systematically enhances male features such as a wide jaw and heavy brow or female attributes such as wider eyes and more arched eyebrows.maple story powerleveling"It’s not going into Photoshop and mucking about to make the jaw a few pixels wider and the eyes a few pixels bigger," he says.The women, who ranged between 40 and 64 years of age, then picked between the masculinised and feminised versions of 40 males and females.maple story powerlevelingNo matter their menopausal status, women favoured masculine-looking men. Yet when rating other women, women still able to have children rated feminine faces as slightly less attractive than menopausal women.maple story powerlevelingCompetition between fertile women seems like the best explanation, Jones says. “It’s quite well established that as women go through menopause they shift from a mating-oriented mindset to more family-oriented mindset,” he says.“I think it’s a good first step,” says Mark Prokosch, an evolutionary psychologist at Elon University in North Carolina.

(Νίκος Πολίτης) #8

Κύττα ρε παιδί μου, πόσα πράγματα κουβαλάει μαζί της η εμμηνόπαυση, και δεν τα ήξερα!

Η τέχνη του λόγου πάντως είναι, όχι μόνο να μπορείς να εκφράσεις σκέψεις, απόψεις, συμπεράσματα με μονοσήμαντη σαφήνεια (όπου χρειάζεται) αλλά και να τα παρουσιάζεις έτσι που να διαβάζονται ευχάριστα, όχι σαν αγγαρεία.

Άλλο, που μου έρχεται και αυτό στο μυαλό: Άβυσσος, η ψυχή του ανθρώπου…

Κατάλαβες, Loruoo35;

Αμ, πού να καταλάβεις! Άμα αρχίσεις να καταλαβαίνεις και εσύ πάει, την έχουμε πατημένη ως Ανθρωπότης…

(Νίκος Πολίτης) #9

Ε, σβήσε και τις δυο δικές μου!

(Κώστας Κ.) #10

Denny, στο προηγούμενο μήνυμά σου απευθύνθηκες σε ένα (πολύ εξελιγμένο) bot. Δυστυχώς, έχουν αρχίσει και κάνουν την εμφάνισή τους τελευταία τέτοια bots, που μπορούν να εγγράφονται σε sites.

Με μια μικρή αλλαγή στη διαδικασία εγγραφής αντιμετωπίστηκε. Μένει να το δούμε και στην πράξη.

(Νίκος Πολίτης) #11

Ήθελα να αναρωτηθώ αν ήταν ο αδερφός της Alice (τη θυμάστε, στο τσατ;) αλλά προτίμησα να πάω για μεσημεριανό υπνάκο. Πάντως, Κώστα, πρέπει να είσαι υπερήφανος που διάλεξαν το δικό μας χώρο για δοκιμές και ελέγχους.

(Κώστας Κ.) #12

Δεν τον διάλεξαν, ήταν θέμα χρόνου να μας ανακαλύψουν, αλλά με τη ρύθμιση που έκανα τώρα ελπίζω να φάνε πόρτα.

Η Alice ήταν δικό μας bot, αν της μιλούσες στα αγγλικά σου απαντούσε κιόλας και τελευταία είχα αρχίσει να την μαθαίνω και ελληνικά. :089:

εγώ την Alice την είχα συνηθίσει στο τσατ…
Πολλές φορές που βαριόμουνα της έπιανα και κουβέντα…
Τελικά αποδείχθηκε ότι είμαι αρκετά πιο έξυπνος…:):):):):slight_smile:

(Νίκος Πολίτης) #14

ναι, αλλά οι διατιθέμενες πιθανές απαντήσεις της ήταν απελπιστικά λίγες! τι να τιν κάνεις, τέτοιου πνευματικού επιπέδου γκόμενα…

(Κώστας Παναγιωτακόπουλος) #15

Eγώ πάντως Νίκο τη είπα μια μέρα Fuck You και αυτή έκατσε και μου εξήγησε τί είναι έρωτας.:019:

(Κώστας Κ.) #16

Ήταν ξανθιά, γι’ αυτό. :slight_smile:

(Νίκος Πολίτης) #17

Έ, το είχε μάθει το μάθημά της: σε μία σειρά από λέξεις όπως η του Κώστα, love και άλλες, θα παραθέτεις το κείμενο #23.

(Χρήστος Παναγιωτακόπουλος) #18