Καλησπέρα!!!

(Blebanana) #1

καλησπέρα στην ωραία ρεμπέτικη παρέα σας!!Είμαι ο Ηλίας από την Σέρρες!απόφοιτος Μουσικού σχολείου.Που και που γρατζουνάω και κανά όργανο.:088::088:

(Νίκος Σαρηγιάννης) #2

καλώς ήρθες ηλία! τι όργανα γρατζουνάς;

Ηλια καλως ηρθες και γω ακανες ειμαι…αλλα πρεπεπι να σαι αρκετα μιρκος για να προλαβες το bluebanana…:019:

(Blebanana) #4

Χαχα!Δεν το πρόλαβα είναι η αλήθεια!Έμαθα την ύπαρξη του αφού είχα βγάλει το ψευδώνυμο:112:Να απαντήσω και στον προηγούμενο φίλο πότε πότε γρατζουνάω κανά μπαγλαμά,άλλες φορές ταμπουρά και σύντομα ελπίζω και κανά λαουτάκι…ερασιτεχνικά πάντα!

(Νίκος Σαρηγιάννης) #5

μια χαρά! με το καλό να πάρεις και το λαούτο, στεριανό υποθέτω;

(Blebanana) #6

ναι ναι με στεριανό!Μ’ἀρεσει και το κρητικό φυσικά αλλά δεν έχει πέσει στα χέρια μου ακόμα.

(Νίκος Σαρηγιάννης) #7

καλή αρχή! ό,τι θες ρώτα εδώ στο φόρουμ.

Καλωσήρθες φίλε!

Και μας ρωτάς «ποιος άλλος»; Η ερώτηση είναι παγίδα, αλλά θα το ρισκάρω: ο Μάρκος;

(Τα γούστα είναι πολλά και σεβαστά. Δεκάδες συνθέτες διεκδικούν μια θέση πιο ψηλά από τον Μάρκο στην προσωπική λίστα του καθενός. Αλλά νομίζω ότι μόνο για τον Μάρκο υπάρχει παράδοση τέτοιας θέρμης στη διατύπωση!)

(Νίκος Πολίτης) #9

Ε, όχι, και ο Τσιτσάνης διεκδικεί (επαξίως) τη θέση αυτή, αλλά να μην το κάνουμε θέμα τώρα…. Καλώς όρισες κι από μένα, φίλε blebanana!