Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ

Καλωσόρισες και εδώ Τιτίκα! :smiley: :smiley:

Καλές συζητήσεις (και από εδώ πια) να έχουμε!!!

1 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες Τιτίκα. :grin: :grin:

Γειά σου Τιτίκα, καλώς όρισες!

με συγχωρείτε κύριε, γνωρίζετε την δεσποινίδα κι από χτες; :face_with_monocle:

Άλα τής! Γουστάρω! Θα έχουμε μονομαχία;

Παιδιόθεν Κύριέ μου. παιδιόθεν.
Εσείς θα μπορούσατε να μας δώσετε μία λέω, μία εξήγησις πόθεν η γνωριμία σας? Και κάτω υπό ποίας συνθήκας? :face_with_monocle: :face_with_monocle:

1 «Μου αρέσει»

με το ζόρι, δεν ξέρω, δεν ήθελα, δεν ήμουν εκεί…

2 «Μου αρέσει»

Μάρτυρας δέχεσθε, κύριοι, εις την μονομαχίαν σας; Υπάρχουν κάποιοι εδώ μέσα που θα μπορούσαν να μαρτυρήσουν πόθεν, υπό ποίας συνθήκας κλπ. Αν είναι για να γλυτώσουμε τη μονομαχία δηλαδή…

2 «Μου αρέσει»

Τι ερώτηση κι αυτή! Οι μάρτυρες είναι υποχρεωτικοί σε μια μονομαχία. Τουλάχιστον στον καιρό μου έτσι ήταν, τώρα εσείς οι νέοι τα 'χετε κάνει όλα ίσωμα, αλλά κι αυτό πια;

2 «Μου αρέσει»

Ας αναλάβουν τις (βαρειές!!!) ευθύνες τους οι δύο μονομάχοι, εγώ μόνο ως ταπεινός μάρτυρας θα μπορούσα να καταθέσω, άντε και να επιβεβαιώσω, μετρώντας τα, τα βήματα των αποστάσεων…

(και μη με υποβιβάζεις, Περικλή, ονομάζοντάς με “νέο” αυθαίρετα, σου ρίχνω κάποιες δεκαετίες…)

1 «Μου αρέσει»

Καλά, τώρα που γυρίζει μπορούμε να μονομαχήσουμε και γι’ αυτό, αλλά όλοι με τη σειρά μας. Τώρα προηγούνται άλλοι.

Ε, τώρα, πλάκα, πλάκα, αλλά το θέμα αυτό το συγκεκριμένο, δεν σηκώνει μονομαχία! Ένα πιστοποιητικό γεννήσεως αν καταθέσει ο καθένας μας, οι μάρτυρές μας θα συμφωνήσουν ότι δεν υφίσταται λόγος μονομαχίας και θα αποχωρήσουν οικειοθελώς, αφήνοντάς μας μόνους κι έρημους. Βέβαια οι άλλοι, που προηγούνται ημών των δύο, θα μονομαχήσουν, αυτοί δεν τη γλυτώνουν….

Άμα είσαι άνθρωπος της τιμής (όπως αρέσκονταν να αυτοαποκαλούνται οι κομψοί και εύποροι νταήδες ορισμένων εποχών) όλα σηκώνουν μονομαχία.

Πλάκα, πλάκα και πάλι, όμως εκείνες τις εποχές δεν υπήρχαν νόμοι που να απαγορεύουν την κατοχή και χρήση όπλων; Και ακόμα: ο ένας από τους μονομάχους έπρεπε να πέσει νεκρός, αλλοιώς η μονομαχία επαναλαμβάνονταν μέχρι να επέλθει το τοιούτον. Ε, η αστυνομία δεν συνελάμβανε τον επιζήσαντα, να τον στείλει στο δικαστήριο;

καλά, όταν τελειώσει η μονομαχία ξυπνήστε με…

1 «Μου αρέσει»

Καλώς την κοπελιά!!! Καλωσόρισες Τιτίκα!

1 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθατε και καλές συζητήσεις να έχουμε.

Νίκο, έτσι μας βλέπω να καταλήγουμε αλλά Ταβερνιέ. :joy: :joy:

1 «Μου αρέσει»

μέσα, φύγαμε για κιθαρομαχία στην ταβέρνα της μάζωξης!

2 «Μου αρέσει»

:smile:Να ημαστε καλα και να περναμε super!!!

1 «Μου αρέσει»