Ζητείται τζουρας (2009)

Ενδιαφέρμαι να αγοράσω σκαφτό τζουρά αλλα δυστυχώς τα οικονονικά μου είναι περιορισμένα. Δηλαδή μολις και μετα βιας αν θα καταφέρω να διαθέσω 300 με 400 ευρά αυστηρά. Υπάρχει κάποιος φορουμίστας που να δίαθέτει κανέναν μεταχειρισμένο προς αγορά ή να ξέρει κάποιον που να το “σκοτώνει”?? ( ή και 6χορδο στην χειρότερη)
Εκτός κι αν έχετε να προτείνετε κατασκευαστή που να φτιάχνει οικονομικά όργανα (εκτος τον Ματσικα) . Όποιος ξέρει κάτι ας μπει στον κόπο να στείλει ένα p.m Ολα καλοδεχομένα!!

Ευχαριστώ

Υ.Γ Αν ήξερα οτι υπάρχει κάποιος που να βάζει δόσεις χώρις ανάμειξη με πιστωτικές και τράπεζες, θα έτρεχα εκει χωρις δευτερη κουβέντα…Εφτασα στο σημείο να βλέπω ζητιανόξυλα στον ύπνο μου…:016:

Kαλησπέρα, για τη περιπτωσή σου θα πρότεινα να κάνεις μια βόλτα από Ζωωδώχου Πηγής και Βαλτεστίου γωνία, όπου βρίσκεται το μαγαζί του Μπρά. Ξέρω πως ο Νίκος κάνει ευκολίες κατά καιρούς. Όσο για την ποιότητα των οργάνων του μπορείς να ρωτήσεις πολλούς. Συκγεκριμένα όμως για τους τζουράδες του, εδώ μέσα μπορούν να σου μιλήσουν ο NikosKiriazis, ο Nightblues και ο Papadero που έχουν δεί τους τα οργανάκια μου, όλα περασμένα από τα χρυσά χεράκια του Νίκου.
Το τηλ. του μαγαζιού είναι 2103300994

Kαλησπέρα, για τη περιπτωσή σου θα πρότεινα να κάνεις μια βόλτα από Ζωωδώχου Πηγής και Βαλτετσίου γωνία, όπου βρίσκεται το μαγαζί του Μπρά. Ξέρω πως ο Νίκος κάνει ευκολίες κατά καιρούς. Όσο για την ποιότητα των οργάνων του μπορείς να ρωτήσεις πολλούς. Συκγεκριμένα όμως για τους τζουράδες του, εδώ μέσα μπορούν να σου μιλήσουν ο NikosKiriazis, ο Nightblues και ο Papadero που έχουν δεί τα οργανάκια μου, όλα περασμένα από τα χρυσά χεράκια του Νίκου.
Το τηλ. του μαγαζιού είναι 2103300994

Φίλος άφραγκος, που τον έπιασε στα 30 του το μεράκι να μάθει μπουζουκάκι, ψάχνει για τρίχορδο μέχρι 400 ευρώ (καθότι, ξαναλέω, άφραγκος), ώστε να μην αναγκαστεί να αγοράσει κάποιο άχρηστο βιομηχανοποιημένο. Αν έχετε υπόψη σας για κάτι, μου το λέτε.

φιλε μανώλη ενδιαφερομαι. υπαρχει καμια φωτογραφια με τα όργανα να παρω μια ιδέα? και φυσικά να τα δοκιμάσω οποτε μπορεις. Δάφνη μένω,αμα μπορεις στειλε p.m κανα τηλεφωνο να επικοινωνησουμε. ευχαριστω

Υ.Γ υποθέτω οτι είνα 100% handmade και σε καλή κατάσταση, απλα τα πουλάς σε χαμηλή λογω οτι είναι μεταχειρισμένα ή έχεις και δευτερα οργανα.

σ ευχαριστω για τις πληροφοριες σου cartoon. θα το κοιτάξω…

μανωλη81 εχειs p.m

cartoon αμα σε ειχα μπροστα μου θα σε φιλουσα! Τι να πω…ευχομαι σε καθε ταξιμι που θα παίζω, ο θεος να σου προσθέτει χρονια. Επιτελους χθες απεχτησα το πτυχιο και σήμερα το τζουραδάκι! Ζουμε μεγάλες στιγμές λέμε! Το όργανο πολυ ανώτερο για τα λεφτα που έδωσα, κι ο Μάστρο-Νίκος λεβεντιά! Θα αναιβάσω και φώτο! Ενα τζουραδάκι βγαλμένο απο τα κάτεργα του Ορωπού! Απλο, λιτο, 100% στο χέρι και με ήχο που γέρδει σπλάχνα! Γεια και χαρά σας zeimpekanos forumistas :109::109: :090::090::090:

φιλε Αρη επικοινωνησε με το manvwli81 απο ότι μου είπε έχει φίνο οργανάκι και το δινει 500

Ευχαριστώ,. Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί του.

Φαντάζομαι ότι εννοείς τον μανωλης81.

Καλησπέρα Χρήστο(:wink: , έτσι νομίζω πως μουʼ πε ο Νίκος ότι σε λένε,πάντα τέτοια! Συγχαρητήρια για το πτυχίο και καλή σταδιοδρομία. Όσο για το όργανο καλορίζικο και καλόπαιχτο. Κι όταν κατέβω Αθήνα χρωστάς να περάσεις απʼ το μαγαζί και να μου παίξεις κι εμένα ένα ταξιμάκι, όχι μόνο στον Νίκο. Αλήθεια όταν ήσουν στο μαγαζί μήπως είχες την τύχη να περάσει κανένας και να παίξει με τα Θεϊκά βιολιά του. Τα βιολιά του Νίκου απλά «δεν υπάρχουν».
Ειλικρινά χάρηκα πολύ που βρήκες αυτό που έψαχνες
Και πάλι πάντα τέτοια :088:

Πέρασα και εγώ από το μαγαζί του Νίκου του Μπρα…
Από ότι φαίνεται πήρες το τελευταίο κομμάτι φίλε μου.

Από Τετάρτη θα ξαναέχει τζουράδες.
Ξέρετε αν κάνει ρε παιδιά δόσεις ο άνθρωπος ή κάτι τέτοιο;;;

Δηλαδή να του τα δώσω τα μισά τώρα και τα μισά τον άλλο μήνα;;;

ναι ο μανωλης81 δινει το τριχορδο του.

Μάρθα σ ευχαριστω γιατι ευχες, να σε καλα! Ναι οταν καταιβεις Αθηνα θα βρεθουμε στο Νικο και σου υποσχομαι να σου παίξω. οχι δυστιχως δεν μπηκε καποιος να παίξει. Οντως με λιγο σερφάρισμα έμαθα τι αξια έχουν τα βιολιά του Νικου αλλα και την τέχνη του στα αρχαια ελληνικα όργανα.