ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΟΥ

Το οργανο ηρθε με σπασμενο καπακι και αρκετα ταλαιπωρημενο οσο αφορα σκαφος και ταστιερα. Ειναι οργανο 20 ετιας χωρις ταμπελα κατασκευαστη. Παρακατω στις φωτο η κλατασταση την οποια το παρελαβα και μετα την επισκευη. Βιντεο με ηχο μετα το set-up μεσα στις επομενες ημερες θα ανεβασω

Μετα την επισκευη και τα λουστρα

Καλημέρα φίλε μου δεν γνώριζα ότι υπάρχει μάστορας στο Νησί,πριν τέσσερα χρόνια χρειάστηκα ένα κόκαλο μπουζουκιού και δεν βρήκα.Χαρά στο κουράγιο σου δεν άξιζε τέτοια δουλειά για αλλαγή καπάκι σ’αυτό το όργανο,Μάνικο με μια κόντρα πιθανόν τριανταφυλλιά ταστιέρα vegge, Υπερ-παραγωγής πρέπει να είναι. Καλές γιορτές .Υπάρχει ακομα το Μεζεδοποτείον ο’’ Ερμης ‘’ ;

Μπράβο φίλε LAIKOS καλή προσπάθεια!
Δώσε και ήχο να ακούσουμε.

Υ.Γ. Στη Λέσβο υπάρχει και ο Αντώνης Μυλωνάς, ο οποίος φτιάχνει και πολύ ωραίες ρεμπετοκιθάρες

Να πω κι εγω,επειδη μενω στο νησι τα τελευταια 3 χρονια,οτι εκτος απ’τον Αντωνη,που φτιαχνει ωραιες κιθαρες,αλλά και άλλα οργανα (και παιζουμε και μαζι),υπαρχει και ο Κωστας ο Χαλιος στη Αγ.Παρασκευη Λεσβου που ασχολειται με την κατασκευη μπουζουκιων.

Τρικαλινε,ο ‘‘Ερμης’’ υπαρχει ακομα.

Καλησπερα παιδια. Ηχος συντομα γιατι εχω και δυο κατασκευες παραγγελιες που πρεπει να περατωσω

τζιτζι το εκανες!ωραιος!

να σαι καλα φιλε μανο