Επίπεδο στο μπουζούκι

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΤΑΣΟΣ ΑΠΟ ΡΟΔΟ…ΕΙΜΑΙ 15 Κ ΠΑΙΖΩ 4ΧΟΡΔΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ ΚΟΝΤΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ.
ΠΑΙΖΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΚΟΜΜΑΤΙΑ Κ ΕΔΩ Κ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΙ…
ΘΕΛΩ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ:088:

μπραβο τασο.μου θυμιζεις εμενα …:088:
δεν ξερω πως εχεις ξεκινησει και τι βασεις εχεις παρει για να σου πω την αποψη μου.
το μονο που ειναι σιγουρο ειναι οτι θελει ΔΟΥΛΕΙΑ και συνεχη ΜΕΛΕΤΗ μα πανω απ’ολα θελει ΑΓΑΠΗ…
να πας και σε ωδειο να μαθεις να διαβαζεις γιατι ειναι το βασικοτερο εφοδιο για την εξελιξη σου περα απο το ταλεντο σου…και να ξερεις οτι η μουσικη ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΟΣ!!!
ελπιζω να βοηθησα
γεια σου τασο

Μελετα κλιμακεs, ειναι το Α και το Ω. Να προσεξειs απο τωρα τη πενα και τουs δαχτυλισμουs σου.Αν τα μαθειs λαθοs στην αρχη μετα βρασε ρυζι. Να κοιμασαι αγκαλια με το μπουζουκι και μη σε νοιαζει τοσο να βγαζειs τραγουδια.Και φυσικα τραβα και σε κανα ωδειο αλλα να εχει καλο δασκαλο στο μπουζουκι. Οτι θα μελεταs, θα βαζειs και μετρονομο.Τελοs να θυμασαι τουs λογουs που μαθαινειs μπουζουκι,ΤΣΙΤΣΑΝΗΣ-ΒΑΜΒΑΚΑΡΗΣ-ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ (και οχι μονο).Καλη προοδο,α και να μη βαριεσαι τη μελετη.:089:

με δασκαλο εχς κανει γυρω στα 3 χρονια…τα τελευταια τραγουδια π εκατσα και εμαθα ειναι οι περασμενες μου αγαπες…οταν ειμαι στα κεφια…τα βασανα μου…απ το βιβλιο του μιχαλακη…ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΤΟΥ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΟΥ…τωρα προσπαθω τα ωραια του τσιτσανη

Eγω σου προτεινω απο βιβλια να κανειs ασκησειs και κλιμακεs και να διαβαζειs θεωρια.Τραγουδια (προσωπικη μου αποψη),ακου τιs πρωτεs εκτελεσειs κατα προτιμηση καιβγαζε τα. Mην εμπιστευεσαι και τοσο τιs παρτιτουρεs,αυτεs ειναι γραμμενεs για να παιζει μια μικρη ορχηστρα το ιδιο,δεν αντιπροσωπευουν το δημιουργο σε καμμια περιπτωση και καμμια σχεση δεν εχουν με τιs εκτελεσειs των δισκων,cd.Eξαλλου πρεπει να μαθειs να ακουs.:246::78::082::mad::088::019::079::083::107::089::102::043::244::245::106::093:

Μπραβο Τασο και εγω ετσι ξεκινησα μονο που στην Καρπαθο δεν υπαρχει ουτε δασκαλος ουτε ωδειο.Δουλεψε το αυτι σου και μην ξεχνας οτι τα πρωτα 100 ειναι δυσκολα!Παντος το ωδειο μην το παραληψεις αν μπορεις!