Εθνικη ελλαδοσ

(ΑΚΡΙΤΑΣ) #1

Τι ήταν κι΄αυτό που πάθαμε σήμερα ρε παιδιά; 1-4 δεν παραείναι πολύ για ντέρμπι Ελλαδας-Τουρκίας; “Άνοιξε πέτρα να κρυφτώ”…:016:

Μπορείς να κάνεις μια αναδρομή στο παρελθόν και να μου πεις πόσες φορές παίξαμε με την Τουρκία και πόσες φορές από αυτές τους κερδίσαμε;
Αντε γιατί κάποιοι νομίζουν ότι έχουμε μεγάλη ομάδα.

(Kostas(tm)) #3

Οσο θέλω να πατώσει αυτό το κνώδαλο στη Γιουβύζιον, άλλο τόσο ήθελα να πατώσουμε και στο ποδόσφαιρο χθες (*).

Εχω πιάσει το πλάνο μου κατά 50%.

(*) Αν και νομίζω ότι είχαμε τελειώσει μ’ αυτό το παραμύθι όταν χάσαμε στην Αλβανία ως πρωταθληταράδες Ευρώπης.

(Kostas(tm)) #4

Και για να μην αρχίσουν οι εξυπνάδες του στυλ “ανθέλληνας” και δε συμμαζεύεται, να εξηγήσω ότι χαίρομαι όταν αποδεικνύεται περίτρανα ότι Δεν είναι όλα τζάμπα! Πολύ θα ήθελα να έχουμε καταπληκτική ποδοσφαιρική ομάδα, αλλά αυτό όφειλε να προκύπτει από σοβαρές υποδομές και εργατικότητα. Οχι από τυχάρπαστες συγκυρίες και παράγκες.

Επιπλέον, έχω σιχαθεί αυτή την μονότονη ενασχόληση με θέματα όπως λ.χ. “υπόθεση Alex”, την ίδια στιγμή που από ιδρύσεως κοινωνικής ασφάλισης καταβροχθίζονται οι εισφορές μας και μεταβολίζονται σε τζιπούρες και βίλες.

Για να δικαιούμαστε να γκαρίζουμε “Γκόοολ” πρέπει πρώτα να έχουμε γκαρίξει “Πού πήγαν τα λεφτά Ρεεεεε!;”.

Και ως που να βάλουμε μυαλό, θα χάνουμε όχι 1-4 αλλά 1-44.
Και λίγο θα είναι.

Λοιπόν, επόμενος στόχος ο εθνικός εξευτελισμός στη Γιουροβύζιον.
Αϊντε γιατί η προπαγάνδα της ΕΤ μου προκαλεί αναγούλα.

:108:

(ΔΗΜΗΤΡΗΣ_K) #5

Στην αρχαία Ρώμη άρτον και θεάματα είχανε… τα βασικά δηλαδή για να μη γίνεται αναμπουμπούλα… και από τα δύο καλά πάμε…

Τώρα το 1-4 για κάποιους λέει πολλά και σε άλλους τίποτα… όχι όμως από αυτούς που δεν έπαιξαν και τη φοβερή μπάλα να τα φάμε και ας είναι και οι γείτονες… όλοι μας έχουμε και τις κοιλιές στην απόδοση μας και τα καλά μας και τα κακά μας… είναι άδικο το κράξιμο της εξέδρας και του καναπέ… τα περισσότερα από αυτά τα παιδιά δίκαια παίζουνε στο εξωτερικό και μιλάνε οι εμφανίσεις τους εκεί… εξάλου για αυτό και όλοι έχουνε φύγει από εδώ και δουλεύουνε στα ξένα… σε αυτό τον τόπο έχουμε χορτάσει από το θάψιμο των άξιων… Μπάλλα είναι και υπάρχει και η ρεβάνς…

(Παραδοξολόγος) #6

Τέτοιες σφαλιαρίτσες κάνουν καλό, όχι μόνο στον αθλητισμό.
Την Τουρκία (στο ποδόσφαιρο) την κερδίσαμε τελευταία φορά το ΄52 απ΄ ό,τι διάβασα.
Φίλε Δημήτρη, μακάρι να τους νικήσουμε στη Πόλη με 3-0!
:108: :108: … ετοιμάζω το τρίτο.

(Παναγιώτης Καγιάφας) #7

Δυστυχώς Κώστα δεν νομίζω να τους απασχολεί ότι “Ο εξευτελισμός τους θα γίνει τέλειος”.

Προσπαθούν δεκαετίες τώρα να μας περάσουν την ανικανότητα σαν κάτι το φυσιολογικό. Ας σκεφτούμε λίγο το “Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει … μόνο λιγο καιρό ξαποσταίνει …” κτλ

Το πόσο λίγο θα ξαποσταίνει δεν μας το λένε. Δεν βολεύει. Μπορεί …μερικούς αιώνες ή για πάντα.

Η Eurovision και το Euro είναι το άλλοθί τους ότι οι ίδιοι σταματήσανε τάχα να ξαποσταίνουν. Γιαυτό σε τέτοιες περιπτώσεις προσπαθούν να βγάζουν τον κόσμο με τις Ελληνικές σημαίες στους δρόμους. Θρίαμβος πατριώτες!!

Βρε ΟΥΣΤ!

(huzzam) #8

Καλα ρε παιδια,μεγαλοι ανθρωποι δεν ντρεπεστε να τσακωνεστε για 22 μαλακες που κλωτσανε ενα πετσί λες και θα βγει κάτι ουσιώδες στο τέλος;Και κυριως να βοηθατε τα media που λιγο-πολυ το αναγαγουν σε “εθνικη ηττα” βγαζοντας τον καθε πικραμενο Λιακο-Γεωργιαδο-εθνόκαυλο και λοιπους παραθυράκηδες-ΠΑΤΟγνώστες να προσπαθει να μας πεισει για αυτο;Ήμαρτον δηλαδή…

Καλά για την Eurovision δεν εχω να πω κατι…Η εικονα μιλαει απο μονη της τα τελευταια 20+ χρόνια.