Διαστημικά παιξίματα (2008-2011)

Μιας κ μιλάμε για εξωγήινα παιξίματα και το ταξίμι που πετάει ο Λιόλιος στο άσμα μου ακούγετε προσωπικά εξωπραγματικό…. :109:

Να ΄σαι καλά, φίλε Γιώργο! Το κακό είναι πως εκείνοι που ούτε βλέπουμε τηλεόραση, ούτε αποδεχόμαστε καταστάσεις, είμαστε τραγικά λίγοι.

Ε κι αυτό δεν είναι και απόλυτα σωστό. Υπάρχουν και αξιόλογες εκπομπές που δεν πρέπει να τις χάνουμε. Για παράδειγμα τα “Παντελόνια είναι περίεργα ρούχα” με τον Μήτσου στον 902. Ή στον ΣΚΑΪ που βάζει καταπληκτικές εκπομπές με ζώα. :089:

Υ.Γ. Βέβαια αυτός [b]ο ταλαίπωρος[/b] έχει αντίθετη άποψη:019::019::019:

Προφανώς και υπάρχουν και κάποια αξιόλογα πράγματα. Δεν γίνεται να είναι όλα σκουπίδια.
Υπάρχουν κάποιες εκπομπές που κρατάνε ακόμα.

Μωρέ γίνεται και παραγίνεται να είναι (σχεδόν) όλα σκουπίδια. Πράγματι όμως, κάποιες ελάχιστες εκπομπές αξίζουν. Τα παντελόνια, σίγουρα. Για τα ζώα του σκάϊ δεν το ξέρω, φοβάμαι ότι πρέπει να αφιερώσει κανείς πολλήν ώρα και αυτό εγώ, τουλάχιστον, δεν μπορώ να το κάνω. Χαλαρώνω με άλλες ενασχολήσεις. Κι ας μην έχω τίποτα με τα φίδια, ή τους μετανάστες (πολύ καλό το απόσπασμα, ήθελε όμως κάποια δουλειά στο τμήμα της εικόνας).

δεν αντεχα να μη το δημοσιευσω… http://www.youtube.com/watch?v=d6s7eKbzor8
κατάφερε να μου φτιαξει τη διαθεση που είχε φτάσει σε επικίνδυνα χαμηλά στάδια λόγω της είδησης ότι το γοριλάκι μου(το τράνζιτ βανάκι μου) μάλλον απεφάσισε να πέσει σε χειμέρια νάρκη αντιδρώντας στους -20°C που επικρατούν τις τελευταίες μέρες στην ευρύτερη περιοχή της βόρειας ρηνανίας βεστφαλίας…

Ωραίος ο Χρηστάρας!!! Απλώς απολαύστε τον, ας μη γινόμαστε FAME STORY.

Ασχετο:
Κύριε σκηνοθέτα,
πολύ ωραία τα κοντινά πλάνα στο μπουζούκι! Ο μουσικός που παίζει είναι Yamaha ή Kawasaki ή Panasonic; Μήπως να τον δείχνατε κάποια στιγμή, έτσι για να πάρουμε χαμπάρι κι εμείς οι αδαείς;

δείτε και ένα διαστημικό ταξίμι απ’ τον μέγα Παλαιολόγου http://www.youtube.com/watch?v=uAdzumM2qIE

Τι να πω για τον μεγάλο Γιάννη!!!Ήταν απίστευτος!:109:

Φίλε άνεμος, παλαιολόγου έχει πάμπολα στο youtube, μέχρι και τσάμικο παίζει, για μένα ο μεγαλύτερος μπουζουξής ήτανε

Ο μεγαλύτερος μπουζουξής είναι ο Μαρκοχιωτοσπορομπεμποτσιμπιτζορνταμακρυπαπαϊωάννου.
Ξεκάθαρα πράγματα!

Άρη αν πρόσεξες είπα ότι για μένα είναι ο μεγαλύτερος μπουζουξής. Γούστα είναι αυτά. Παρ’ όλ’ αυτά καλό το σχόλιο

Πρόσεξα, πρόσεξα…:slight_smile:

Αρη , αν και πνιγεσαι για να το πεις , ακουγεται λιγο προστυχο , σαν ηχος , λεω τωρα …

και την δουλεια την κανουν ο τσιμπιδης σε συνδυασμο με τζορνταν … ξαναλεω παλι …:092:

Μην αδικούμε τον Γιάννη Παλαιολόγου ως δεξιοτέχνη.Μπουζουξής με ιδιαίτερο υφος και απίστευτη τεχνική δικαίως μπορει να καταταγεί στους μεγάλους!

Δε φαντάζομαι ότι αμφισβητεί κανείς την αξία του Παλαιολόγου. Ακόμη κι αυτοί που του χρεώνουν το “ουτίστικο” παίξιμο, δεν αμφισβητούν τις δεξιοτεχνικές του ικανότητες. Όμως κοντά (κοντά όχι δίπλα) στο Χιώτη και τον Μπέμπη δεν μπορείς να βάλεις πολλά ονόματα. Κι εγώ στην παραπάνω πλακίτσα έκανα κατάχρηση.

O Λεμονόπουλος δεν εχει θέση και αυτός κοντά στον μπέμπη;Προσωπική μου άποψη είναι οτι ο μπέμπης ήταν ο αυτοκράτορας του μπουζουκιού και ο λεμονόπουλος ο πρίγκηπας.όσο για το χιώτη ειναι μετά απο αυτούς δεξιοτεχνικά!Μεγάλος αλλά ο μπέμπης και ο λεμονόπουλος πιο μεγάλοι!!!

Μεγάλος < πολύ μεγάλος < μέγιστος < παμμέγιστος < υπερμέγιστος < σούπερ παμμέγιστος < αυτοκράτορας < Θεός … Πού θα σταματήσουμε; Και πόση σημασία έχει;

Για σου Γιαννάκη Παλαιολόγου

http://www.youtube.com/watch?v=YujMxI9cqjU&feature=related