Δείτε αυτό

(kokomilko) #1

Αν και συμπαθω το ρεμπέτικο και γενικώς είναι ένα απ’ τα είδη που ακούω, στη ζωή δεν υπάρχει μόνο η μουσική.
Ναι ντροπή μου όμως στο forum γράφτηκα για να σας προτείνω να ρίξετε μια ματιά σ’ αυτό:

και να σας παρακαλέσω να κάνετε μερικές προτασεις και σχόλια.
Εγώ μόνος μου ως εδώ μπόρεσα να το πάω.

Καλή διασκέδαση!!!

(Δημήτρης Ν.) #2

Φίλε Κοκομίλκο,
δε νομίζω ότι θα διαφωνεί κανείς με αυτό. Όντως στη ζωή δεν υπάρχει μόνο η μουσική.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως είναι, από πού κατάλαβες ότι ασχολούμαστε μόνο με την μουσική!!!

Από ότι είδα στο site σου, ασχολείσαι με την μηχανή (μόνο!!).Σε πληροφορώ ότι και εδώ μέσα, υπάρχουν αρκετοί μηχανόβιοι.

Πάντως, άσχετα εάν θα μας τιμήσεις με την "παρουσία " σου στην συνέχεια, σε καλωσορίζω.

Φιλικά

(kokomilko) #3

Φίλε Δημήτρη, κατ’ αρχήν ευχαριστώ και ανταποδίδω το καλώς όρισμα σου.:088:

Αν πίστευα ότι δεν υπάρχουν στο forum σας άτομα που ενδιαφέρονται για τις μηχανές και τα ταξίδια λες να έκανα τον κόπο να σας ενημερώσω γι αυτο που δημιούργησα;:242:

Φυσικά και η ζωή δεν είναι ούτε μόνο μηχανές και ταξίδια, ούτε μόνο μουσική. Ευτηχώς:092:
Επί του προκείμενου τώρα:089:

Ομολογώ ότι ο χώρος σας είναι οργανωμένος άψογα. Με επάρκεια σε θέματα και καλή δομή.
Απ’ τα πιο εύχρηστα και άρτια ενημερωμένα forum ειδικής θεματολογίας που έτυχε να επισκευτώ.

Μοιραία λοιπόν δεν εχω να κάνω μια γώνιμη παρατήρηση για τη βελτίωση του.

Απ’ την άλλη ο δικός μου χώρος ακόμα στήνετε. και άρα έχει περιθώρια βελτίωσης.

Ρωτάω λοιπόν. έχεις να κάνεις καποιό σχόλιο; έχεις να προτείνεις κάτι;:257:

Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για το χρόνο σου και ελπίζω να τα λέμε συχνά.:241:

Αλήθεια πότε θα πιούμε κανένα αμπελόγαλο στην Κοτταρού; :247:Στο σταθμό Λαρίσης;
Να φάμε και κανα μεζεδακι;:127:

(manosf) #4

Φίλε Kokomilko, μου συντόνισες μια χορδή από το παρελθόν και μιά από το παρόν.
Παρελθόν, με την μηχανή σου, τις βόλτες και τα ανέμελα ταξίδια και Παρόν με τα Χανιά και την απίθανη ψυχική υπερ-ανάταση που σου προσφέρει αυτή η Πόλη, αυτή η περιοχή, αυτο το Νησί.
Είμαι Κρητικός, φαίνεται, έτσι?
Πάντως πρόσεχε όταν οδηγείς την μοτοσυκλέττα σου, γιατί εκεί κάτω οι πάντες οδηγούν τα πάντα, και εννοώ οι πάντες, δηλαδή παιδάκια 8,9,10 χρονών να οδηγούν το φορτηγάκι του πατέρα τους ή το τρακτέρ του παππού. Και πάνε όπως ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ. Κουζουλάδα!
Έχοντας κάνει το γύρο της Πελοποννήσου πάνω σε μιά XR200 το 1980, με την κοπελιά μου και πίσω όλα τα μπαγκάζια μας (φαντάζεσαι τρέμουλο?) ή αργότερα σε μιά πολιτισμένη XL250S, και πολύ αργότερα σε Suzuki GS500, σταμάτησα όταν άρχισε να πέφτει “περονόσπορος” γύρω μας. Πιστέυω ότι, το πιό επικίνδυνο πράγμα που μπορείς να κάνεις στην Ελλάδα, είναι να οδηγείς μοτοσυκλέττα (σκέψου ότι στο στρατό έβγαζα παλιές νάρκες!)
Τώρα κάνω ταξίδια, αλλά οδηγώντας αυτοκίνητο και σε πληροφορώ ότι πιό πολύ προσέχω εγώ τις μηχανές που περνούν δίπλα μου, παρά οι ίδιοι οι αναβάτες.
Πέρασε το μήνυμα στο Site σου να προσέχουν 100% τους άλλους οδηγούς, γιατί όσοι δεν έχουν οδηγήσει μηχανή ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΔΥΟ ΤΡΟΧΟΥΣ και ότι είναι δύσκολο να κάνεις κάποια πράγματα πάνω στη μηχανή, που στο αυτοκίνητο π.χ. είναι πολύ εύκολα. Αν λόγου χάριν φοβηθείς και μπλοκάρεις τους τροχούς, στο αυτοκίνητο άντε να φύγεις έξω απ’ το δρόμο, στη μηχανή την έφαγες την τούμπα με απρόβλεπτες συνέπειες.
Κατά τα άλλα , καλά ταξίδια και όσο για την “Κοτταρού” είναι στο άμεσο πρόγραμμα της επόμενης εβδομάδας.
Α, … και ένα quiz: Πώς αναγνωρίζεις ένα ευτυχισμένο μοτοσυκλετιστή?
Απάντηση:
:127:
Από τα μυγάκια στα δόντια!:78:

(kokomilko) #5

Φίλε να σαι καλά μ’ έκανες και γέλασα:110:

Για το τι συναντάει κανείς στους δρόμους της Κρήτης κάνω κι εγώ αναφορά και τους οδηγούς που λες τους χαρακτηρίζω δίποδα κατοικίδια.:092:

την απάντηση σου θα την κάνω copy και θα προσθέσω και το ανάλογο link για να την βέπουν και original:089:

Τα σχόλια σου, τα θεωρώ εύστοχα και σημαντικά:088:

και δε σου κρύβω ότι τρέφω και μια κρυφή ελπίδα να σε παρασύρω και πάλι στον γεμάτο απολαύσεις και κινδύνους κόσμο της μοτοσυκλέτας.:085:

Όσο για την Κοτταρού περιμένω mail για το ραντεβού :237:φέρε κι άλλους να κάνουμε χαβαλέ. Να φάμε:127: να πιούμε:247: να τραγουδήσουμε:246: και να γυρισουμε στο σπιτι μας με ταξί:112:

Τα λέμε

(manosf) #6

Θα γυρίσουμε σπίτι μας, (τουλάχιστον εμένα) και θα οδηγεί η γυναίκα μου!!!:043:
Χα, Χα, Χα !!! Tην έχω εκπαιδευμένη απόλυτα. Μετά το γλέντι, οδηγεί εκείνη, συνήθως πίνει μόνο … Coca-Cola και αυτή … light!:112:
Θα κανονίσουμε στην Κοτταρού.:246:
Πές μου, παίζει ακκορντεόν ο Λευτέρης?

(kokomilko) #7

Οκ μεγάλα παιδιά είστε εσείς ξέρετε πως θα πάτε και πως θα γυρίσετε:043:

Στο μαγαζάκι έχω να πάω πάνω από χρόνο δε ξέρω καν αν υπάρχει ακόμα:016:

Όλοι μου οι φίλοι παντρευτήκανε και μένουν σπίτι γιατί πέφτει παντόφλα:112:

πίστεψε με εσυ κι η γυναίκα σου αποτελείτε εξαίρεση. Οι σύζυγοι των φίλων μου ξορκίζουν την Κοτταρού και τον φοιτιτόκοσμο που μαζεύει.:082: Δεν τους αρέσει ο ανταγωνισμός:092:

any way όταν είναι σφυράτε και τα λέμε από κοντά

(kokomilko) #8

Κι επειδή μ’ αρέσει να είμαι ωραίος, το μηνυματάκι σου τοέβαλα εδώ:
http://kokomilko.net/smf/index.php?topic=62.0
κι εδώ:
http://kokomilko.net/smf/index.php?topic=50.0

Πεδία ανοιχτά για όλο τον κόσμο. Τα βλέπει ο καθένας χωρίς εγγραφή.

Είμαι σε αναμονή για την Κοτταρού.

Υ.Γ.
Πως σε βάζω στην λίστα των φίλων μου;

:088:

(manosf) #9

Είσαι ωραίος, ΟΚ. Αλλά όχι και διαταγή!!! Είμαστε δημοκράτες με τα ούλα μας.
Πάντως το θέμα της Ασφάλειας στην άσφαλτο είναι μείζον θέμα, και στη χώρα μας,… άστα να πάρει. Και σε άλλες χώρες οδηγούν παλαβά, αλλά τους σώζει το ότι δεν έχουν τόσες μηχανές όσες έχουμε εμείς εδώ. (πλήν της Ιταλίας, βέβαια).
Για την προσθήκη φίλων:
Κλίκ στο όνομά σου, βγαίνει ο “Πίνακας ελέγχου”. Κλίκ δεξιά “Φίλοι”, στο “Επεξεργασία Λίστας Φίλων”. Εκεί που λέει “Προσθήκη μέλους στη λίστα σου” γράφεις “manosf”, βγαίνει ένα κουτάκι, κάνουμε κλικ πάνω του και μετά “προσθήκη φίλου”. Τέλος, “Αποθήκευση αλλαγών”.
Για την Κοταρού, λέμε για Παρασκευή βράδυ. Θα τηλεφωνήσω να δώ τι γίνεται.

(kokomilko) #10

Φυσικά και είμαστε δημοκράτες.

Γι αυτο κι εγώ με συνοπτικές δημοκρατικές διαδικασίες, αποφάσισα και διέταξα να θεωρείσαι "μη εγγεγραμένο μέλος:044:¨

Αφού ΄εχεις συμετοχή στην κοινότητα, είσαι μέλος της. κανείς δεν σου είπε αν και πότε θα κάνεις εγγραφή

Όσον αφορά την ασφάλεια, είναι θέμα συμφωνό. που παράγετε κυρίως από έλειψη παιδείας’(Όπως όλα άλλωστε:092:

Όπως ήδη (πιθανότατα) είδες, είσαι ήδη στη λίστα των φιλων μου.

Για τα παιρετέρω οψώμεθα. Εμπρός στο δρόμο που χαράξαν οι ρεμπέτες:089:

αφήνω το θέμα στον ειδικό και είμαι σε αναμονή για ενημέρωση:047:

ως τότε, κλά χιλιόμετρα στις ρόδες μας και καλές νότες στ αυτιά μας:092: