Δάσκαλος για τρίχορδο στο Ηράκλειο Κρήτης

Καλησπέρα σε όλους… Σκέφτομαι να αγορασω ενα τριχορδο με σκοπο να ακολουθησω καποια εκμαθηση με δασκαλο ,για να μη παλευω μονος μου οπως με τον μπαγλαμα, αλλα δεν βρισκω πληροφοριες στο ιντερνετ. Αα μπορει να μου πει καποιος αν ξερει κανεναν καλο δασκαλο για τριχορδο στο ηρακλειο για να κοιταξω και γω υστερα να ψωνισω το οργανο… Ευχαριστω εκ των προτερων…

Υ.Γ Αν καποιος εχει να μου προτεινει και καποιο σχετικα φτηνο μεταχειρισμενο τριχορδο ας με ενημερωσει…

Φίλε εφόσον είσαι στο Ηράκλειο, καλό είναι να επισκεφθείς τον Ανδρέα Στεφανάκη στην Αλικαρνασσό.

Είναι πολύ καλός δάσκαλος.

Δες εδώ


https://www.facebook.com/profile.php?id=100005048911051

το τηλέφωνο του δεν το γνώριζω, αλλά κάνε ένα σχόλιο, είτε στο facebook είτε στο youtube για να σου το δώσει.

Θεόφαλτσε ευχαριστώ κι εγώ για το link και μπράβο του του ανθρώπου για τον ‘‘τζάμπα’’ κόπο του

Και Γιώργη Μανωλάκη θα πρότεινα. Οι προτιμήσεις του δεν είναι <<αυστηρά>> προπολεμικές, αλλά ως δάσκαλος είναι πολύ κατατοπιστικός και με μοναδική αισθητική στο παίξιμό του (όπως και στο λαούτο) και υποθέτω θα χει λογικές τιμές. Για πληροφορίες ρώτα στο Λαβύρινθο (www.mwl.gr).

Ο καλύτερος κατα την γνώμη μου μουσικός της γενιάς του Γιώργος Μανωλάκης…

Και ο Ανδρεας Στεφανάκης όμως φαίνεται πολύ συμπαθής άνθρωπος

Ευχαριστω για τις πληροφοριες … Τους μουσικους τους ξερω και τους δυο αλλα σαν ακουσματα εχω πιο πολλα απο τον μανωλακη … ΤΟυς ειχα κατα νου για μαθημα και τους δυο μα ηθελα να μαθω και καποιους ακομα για να επικοινωνησω… Ευχαριστω και παλι … Τον μανωλακη τον πετυχενω και στο δρομο αν ειναι θα τον ρωτησω…