Βίντεο για το "Σκότωσε με". Μεταγραφή και διασκευή για τρείς κιθάρες

1 «Μου αρέσει»

Δημήτρη, με το καλό να βγει ο δίσκος.

Μου άρεσε πολύ το κειμενάκι στο ΥΤ. Αν καταλαβαίνω σωστά, ο προσανατολισμός του καινούργιου δίσκου είναι να συνδυάσει αφενός την ερευνητική, ερμηνευτική αλλά και εκπαιδευτική σου πορεία στη λαϊκή κιθάρα και αφετέρου την επικοινωνία αυτού του χώρου με τον υπόλοιπο κόσμο του «ελληνικού πενταγράμμου» (τι γελοία έκφραση!), όπου κάποιοι υποθέτω θα είναι φίλοι σου και άλλοι απλώς καλλιτέχνες που εκτιμάς. Εξαιρετική συνέχεια, μετά τα 16 και τις Αψιλίες.

Όλο αυτό απέχει πολύ από τις αόριστες φήμες που είχαν φτάσει στ’ αφτιά μου, ότι «στον καινούργιο δίσκο του Μυστακίδη θα συμμετέχει ο κάθε απίθανος»!

Σ ευχαριστω Περικλή.

Αυτα που αναφέρεις ειναι κάποιες απο τις σκέψεις που με οδήγησαν να κανω ετσι αυτο το δίσκο. Υπάρχουν κι αλλα επιπεδα ανάγνωσης για μενα αλλα αυτα θε τα δείξει η πορεία του…

Οσο για τις φήμες το εχω πει και θα το ξαναπώ. Αυτη η μουσικη υποφέρει απ αυτούς που δογματικά υπερασπίζονται το “ήθος” της, τους χώρους στους οποίους πρεπει να παίζεται, τον τροπο κτλ…

Αγαπητέ Δημήτρη Μυστακίδη. Θέλω από καιρό να γράψω κάπου, ότι είσαι ένας άνθρωπος που δίνει προσλαμβάνουσα αξία σ αυτό το παλιοξυλο με τις έξι χορδές που κάποιοι αγαπάμε (ή γυναίκα μου την λέει, ή ερωμενη σου). Με πολλή προσοχή και εκτίμηση παρακολουθώ τις μουσικές σου αναρτησεις και σου εύχομαι ότι καλύτερο.Ένας φίλος που δεν γνωρίζεις. Γιωργος

Φάρος η δουλειά σας ,όαση πραγματική.Ευχαριστούμε Δημήτρη Μυστακίδη πάντα τέτοια με υγεία. Με εκτίμηση

Δημήτρη, πολλές ευχές κι από εμένα για την καινούργια σου δουλειά !

Να έχεις την υγεία σου και προκοπή σε ό τι κι αν κάνεις…

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!