Απαράδεκτη συμπεριφορά από το Bouzouki Shop του Πολυδώρου στο Μοναστηράκι (2014)

Εχουμε παρει ψηλα τον αμανε λεω εγω. Με σημαια το …οι καιροι ειναι δυσκολοι…εχει ο αλλος την απαιτηση να μπεις στο μαγαζι του ανθρωπου και να σου δωσει και τη γυναικα του. Γιατι??? Επειδη εισαι πελατης αγορι μου ομορφο? Οχι…Πρεπει κι εσυ να καταλαβεις οτι ο ανθρωπος εδω βγαζει το ψωμακι του.Ναι…να δοκιμασεις. Μην το παρακανεις ομως
Εγω δυο φορες πηγα στα παιδια ετσι πανω στην περατζαδα. Μπηκα, ειδα…ξαναειδα…ξεκρεμασα…επαιξα…και ειπα κιολας οτι δεν εχω σκοπο ν αγορασω.Δεν μ εβρισε κανενας.Αλλα δεν κατσικωθηκα στο ξενο μαγαζι να στρωσω τα ταστα. Πεντε λεπτακια επαιξα.

1 «Μου αρέσει»

Κατά τη γνώμη μου, θα πρέπει να αλλάξει και ο τίτλος του θέματος, γιατί όποιος δεν προχωράει πέρα από την ανάγνωση του τίτλου, βγάζει λάθος συμπεράσματα και μάλλον είναι άδικο για το μαγαζί.

Eτσι…

Ο Πολυδωρου δεν κατασκευαζει οργανα.
Ειναι ενας εμπορος ο οποιος τα αγοραζει ετοιμα απο αλλους οργανοποιους και τα πουλαει.

1 «Μου αρέσει»

Elias 1, o Πολυδώρου είναι κατασκευαστής και έμπορος παράλληλα.
Στο κατάστημα της Πανδρόσου κάνει εμπορία. Στο Αιγάλεω κατασκευές και εμπορία.
Άσχετο με το θέμα πάντως το σχόλιό σου.

Εκ μέρους της συντονιστικής ομάδας:

Αφού εκτέθηκαν και οι δύο πλευρές της ιστορίας, καθώς και οι θέσεις όσων μελών του φόρουμ θέλησαν να εκφραστούν, το θέμα κλειδώνει.