Αγορα Μπαγλαμα για Αρχαριο

Καλημερα παιδια.

Παιζω 2 χρονια κιθάρα ηλεκτρικη και επειδη παντα μου αρεσαν τα ρεμπετικα σκεφτομαι να αγορασω εναν μπαγλαμα να μαθαινω κανα τραγουδακι σιγα σιγα.
Εψαξα λιγο στο forum εδω να βρω πληροφοριες.Αυτο που καταλαβα ειναι οτι χρειαζομαι εναν σκαφτο και οχι με δουγιες γιατι αποτι εγραφε εχει πιο δυνατο ηχο και πιο πονεμενο.

Εγω μπορω να δωσω μεχρι 150-170 ευρω .Βρισκω τιποτα της προκοπης σε αυτα τα λεφτα ή να το ξεχάσω?
Για μεταχειρισμενο το κόβω λιγο δυσκολο γιατι μενω πάτρα οποτε δεν θα μπορω να δοκιμασω τιποτα αφου σχεδον οσοι πουλανε ειναι αθήνα-θεσσαλονικη.

Σκεφτομαι να ανεβώ μια μερα αθηνα να γυρισω οσα μαγαζια μπορέσω και οποιος μου κατσει καλυτερα να τον αγορασω.Το θεμα ειναι δεν ξερω που να παω,ποιοι οργανοποιοι εχουν μπαγλαμαδες σε αυτη την τιμη,αν λενε τιποτα οποτε πειτε μου την γνωμη σας.

Μπηκα και στην σελιδα του ματσικα που εχει καποιους σε αυτη την τιμη αλλα ενα παιδι που ρωτησα μου ειπε οτι δεν λενε.

Μια χαρά λένε. Εγώ του μάτσικα έχω με 150 ευρά και είναι πάρα πολύ καλός.

Οκ,
Εκτος απο τον ματσικα μπορω να παω και καπου αλλου να δω να συγκρινω που να ειναι σε αυτη την τιμη και να αξιζουν?

ειδα κ ενα site Που λεγεται www.xilouris.gr και ειδα οτι εχει πολλα πραγματα.